RX 580 overclock yapınca çöküyor

EmreSunars

Hectopat
Yer
Samsun-Havza-Kocapınar
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Amd Ryzen 5 1600AF
Sapphire Pulse Rx 580 8gb OC
Kingston Hyperx Fury 8X2 3200mhz rgb
Adata SU630 240GB
WD BLUE 1TB 7200RPM
Meslek
Öğrenci
RAM
16 GB Kingston Fury RGB
Ekran kartı
Sapphire RX 580 8 GB
Anakart
A520M-K
İşlemci
R5 1600AF
AMD uygulamasından voltajı ayarlarken 1 düşürsem bile direk crash veriyor. Sebebi nedir sizce? Kartım RX 580.

Benim bildiğim oto OC profilleri var, bir de onları deneyin. Anakartınız desteklemiyor olabilir.

Benim bildiğim oto OC profilleri var, bir de onları deneyin. Anakartınız desteklemiyor olabilir.

Önceden yapıyordum ama şimdi yapamıyorum. OC yapmayacağım hocam undervolt yapacağım.

RX 580 kullanmıştım zamanında çok overclok ayarı denedim, watman hatası siyah ekran hatası. Oyuna girdiğimde renk bozulmalarına rastladım. Yani demem o ki RX 580 overclok ayarına gelemeyen bir kart. Ancak ufak ufak artırmalarla kullanmalısınız ama fps konusunda herhangi bir artış sağlayamazsınız. Hepten kartın performansı bile düşebilir. AMD bildiğiniz gibi yazılımsal ve mühendislik olarak sıkıntılı

Sapphire markasını kullandım bende. Bu marka rx 580 resmen katili oldu. Arkadaşım asus olanını tercih etmişti benim sorunlarımı yaşamamıştı bile. İnanılır gibi değil kart normal fabrika ayarlarındayken bile siyah ekran hatası veriyordu, pc restlemeden düzelmiyordu

Tamam da hocam şu anda kartın aldığımda geldiği haliyle duruyor voltaj ayarları minik bile oynasam uygulaya basar basmaz direkt gidiyor ekran.
Son driver sürümüne güncellemiştim ondan olabilir mi?

Bende aynı problemi yaşıyorum yarın eski driver kurup deneyeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı