RX 580 oyunlarda 90W kullanıyor

EneSos_00

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. Elimde RX 580 8 GB bir kart var. Fortnite falan girdiğimde kart 60-70W arası çalışıyor. Bu yüzden de FPS düşüşü yaşıyorum. Normalde 150-170W'larda çalışması gerekirken benim kart en fazla 90W görüyor. Sorun nedir acaba bilen var mı?

Bu sıcaklıkta kartın kendini kısması normal. Kartın bakımlarını yapın ayrıca PSU pek iyi değil. Sonuç olarakta Online oyunlar işlemci odaklıdır ve her oyunda kartı %100 kullanmasını bekleyemeyiz.

1654957858915.png
örneğin şuan 65 w kullanıyor 68 derecede
Sıcaklıklar kötü 80 derecede genelde sınır koyuyor RX 570-580'ler. Termal macun ve fan peteğini temizleyip tekrar deneyin.
6-7 ay önce stok termal macunu silip yerine 10 tl aldığım bir termal macun sürmüştüm ordan kaynaklı olabilirmi

Eki Görüntüle 1416283 örneğin şuan 65 w kullanıyor 68 derecede

6-7 ay önce stok termal macunu silip yerine 10 tl aldığım bir termal macun sürmüştüm ordan kaynaklı olabilirmi
Düşük W çekiyor ancak saat hızlarında bir sıkıntı yok. Düşük kullanımdan dolayı W düşük büyük ihtimalle. Ayrıca sistem kendini kısıtlıyor PSU'dan dolayı.

Ayrıca sistem kendini kısıtlıyor PSU'dan dolayı.
PSU yeterli gücü vermezse sistem PSU'dan fazla güç çekmeye çalışınca sistem kapanmaz mı?

MSI Afterburner indirip işlemcinin tüm çekirdek kullanımlarını açar mısın?

Bir zamanlar bende de RX570 8 GB vardı aynı sorunu yaşıyordum sinir olmuştum NVIDIA geçtiğimde sorun çözülmüştü ekran kartını farklı bir sisteme taktıgımda hiçbir sorun yaşamıyordum muhtemelen anakartınız ile ilgili bir sorun bu.

PSU yeterli gücü vermezse sistem PSU'dan fazla güç çekmeye çalışınca sistem kapanmaz mı?

MSI Afterburner indirip işlemcinin tüm çekirdek kullanımlarını açar mısın?
Kapanmasın diye degrasyon oluyor, aynı problemi ben de yaşıyordum.

600W PSU yani kafadan 580-590 kadar güç geçiyordu kart ve kullandığım PSU bundan bir tık iyiydi.

Yeni konular

Geri
Yukarı