RX 580 oyunlarda sabit 60 FPS veriyor

Fordor

Hectopat
RX580 ekran kartında daha önce yüksek FPS aldığım oyunlar (ör: Valorant 200FPS) şu an 60FPS sabitlenmiş durumda. AMD Software Pro ayarlarını sıfırlayıp yeniden ayar çekmeme rağmen düzeltemedim. Yardımcı olacak biri var mı acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
RX580 ekran kartında daha önce yüksek FPS aldığım oyunlar (ör: Valorant 200FPS) şu an 60FPS sabitlenmiş durumda. AMD Software Pro ayarlarını sıfırlayıp yeniden ayar çekmeme rağmen düzeltemedim. Yardımcı olacak biri var mı acaba?

FPS kısıtlama ya da monitörün yenileme hızına sabitlemiş olabilirsiniz. Kontrol edin. DDU ile silip tekrar kurun.

Kare hızını sınırla ayarı vardı NVIDIA da AMD'de de vardır kapalı yap onu.

Radeon chill ayarını diyorsun sanırım ama kapalı zaten.

FPS kısıtlama ya da monitörün yenileme hızına sabitlemiş olabilirsiniz. Kontrol edin. DDU ile silip tekrar kurun.

Monitörün yenileme hızına sabitlemişsem buna nereden bakabilirim?

DDU ile driver silip yeniden yükle ve oyunlardaki ayarlarına bak.

Söylediklerini yaptım ama yine de bir şey değişmedi.

Bu videodaki arkadaşın söylediklerinin bir kısmını tersine mühendislik yaparak çözdüm RivaTuner programını indirdim ve gösterdiği ayarlarla biraz oynadım benim sorunumu çözdü Valorant ve Fortnite gibi oyunlarda işe yaradı muhtemelen tüm oyunlarda iyi yarayacaktır.
(Videoda nasıl FPS kilidi konulacağını anlatıyor ama yaptıklarını belli bir yere kadar taklit ederek sorununuzu çözebilirsiniz)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı