RX 580 PC'ye 8000TL iyi mi?

Aşağıdaki özelliklere sahip sistemi 8000 Türk lirasına satma kararı aldım ve alıcı bulduk anlaştık, sizce az mı belirledim? Yoksa uygun mu? İkinci el piyasasını bilen cevaplarsa sevinirim. Sıfır fiyatlarına bakılıp yorumlanmasın, ikinci el piyasası çok farklı. Yardımcı olana şimdiden çok teşekkürler.

kasa:

MSI RX 580 Armor OC 8 GB (garantisiz), AMD Ryzen 5 1600 (garantisiz), Corsair 8 GB 3000MHz RAM (garantisiz), Gigabyte B450M S2H 2.5yıl (garantili)
Thermaltake V200 tg 3x120mm kasa.

Hard disk veya SSD yok.

monitor:

AOC 1ms 75Hz 24.5inc IPS 1920x1080 FreeSync monitor.

Vazgeçebilirim.

2. el piyasasasını tam bilmiyorum ama iyi koymuşsunuz bir tek ekran kartıyla anakart iyi.

Bana iki yüzlülük gibi geliyor bu ama herkesin kendi tercihi tabii. Yıllardır alım satım yaparım, fiyat belirlerken her zaman "ben olsam buna ne kadar ödemek isterdim?" tarzında düşünerek hareket ederim.
Yok hocam bence de öyle. Biraz yanlış anlaşıldım herhalde.

Bana iki yüzlülük gibi geliyor bu ama herkesin kendi tercihi tabii. Yıllardır alım satım yaparım, fiyat belirlerken her zaman "ben olsam buna ne kadar ödemek isterdim?" tarzında düşünerek hareket ederim.

Ben de öyle yapardım da "öğrenciyim abe" deyip kendi ilanlarında benimkinden kötü ürünleri daha pahalıya sattıklarını görene kadar.

Hepsi "bana satarlarken ucuz, ben satarken sıfır fiyatına gitsin" kafasını yaşıyor. İlana koyup bekliyorum illa bir tane gerçekten öğrenci olan ya da ihtiyacı olduğuna inandığım yazıyor o zaman ikinci el piyasasının en dip fiyatına veriyorum.

Ben de öyle yapardım da "öğrenciyim abe" deyip kendi ilanlarında benimkinden kötü ürünleri daha pahalıya sattıklarını görene kadar.

Hepsi "bana satarlarken ucuz, ben satarken sıfır fiyatına gitsin" kafasını yaşıyor. İlana koyup bekliyorum illa bir tane gerçekten öğrenci olan ya da ihtiyacı olduğuna inandığım yazıyor o zaman ikinci el piyasasının en dip fiyatına veriyorum.
Logitech C270 satıyorum üç kuruş paraya. Biri yazıyor "oğlumun dersleri için alacağım, sadece x param var, uyarsa hemen gelip alayım" ilanlarına bakıyorum Apple TV, şu bu. Kendimi bir babanın yerine koyuyorum, çocuğumun buna ihtiyacı olsa ve benim param olmasa derim ki bak bende Apple TV var ama sendekine ihtiyacım var takaslayalım, veyahut çıkarım sokağa ceketimi satarım şunu bunu satarım yine o parayı denkleştiririm. Midemi bulandırıyor bu parayı çok önemseyen/uğrunda şekilden şekle giren insanlar.

Elden.

Logitech C270 satıyorum üç kuruş paraya. Biri yazıyor "oğlumun dersleri için alacağım, sadece X param var, uyarsa hemen gelip alayım" ilanlarına bakıyorum Apple TV, şu bu. Kendimi bir babanın yerine koyuyorum, çocuğumun buna ihtiyacı olsa ve benim param olmasa derim ki bak bende Apple TV var ama sendekine ihtiyacım var takaslayalım, veyahut çıkarım sokağa ceketimi satarım şunu bunu satarım yine o parayı denkleştiririm. Midemi bulandırıyor bu parayı çok önemseyen/uğrunda şekilden şekle giren insanlar.

Parayı elden vermeyi söylüyor. Bende bankaya yatırmasını söyledim. Elden vermesine güvenemiyorum. Sizce de elden almak güvenli midir?

Parayı elden vermeyi söylüyor. Bende bankaya yatırmasını söyledim. Elden vermesine güvenemiyorum. Sizce de elden almak güvenli midir?
Ben şu ana kadarki her satışımı havale ile yaptım. Kesinlikle havale öneririm, kimin ne vereceği belli olmaz açıkçası.

Aşağıdaki özelliklere sahip sistemi 8000 Türk lirasına satma kararı aldım ve alıcı bulduk anlaştık, sizce az mı belirledim? Yoksa uygun mu? İkinci el piyasasını bilen cevaplarsa sevinirim. Sıfır fiyatlarına bakılıp yorumlanmasın, ikinci el piyasası çok farklı. Yardımcı olana şimdiden çok teşekkürler.

kasa:

MSI RX 580 Armor OC 8 GB (garantisiz), AMD Ryzen 5 1600 (garantisiz), Corsair 8 GB 3000MHz RAM (garantisiz), Gigabyte B450M S2H 2.5yıl (garantili)
Thermaltake V200 tg 3x120mm kasa.

Hard disk veya SSD yok.

monitor:

Vazgeçebilirim.

Letgo'da 1650S Ryzen 3 3100 500HDD 250SSD 16 RAM+ kasa + 165Hz monitör yanında ASUS M3 Aura mouse ve modelini unuttuğum ASUS klavye hediye 9500 biraz kazık satıyorsunuz gibi. Max 5k gibime geliyor.

7.5-7.7 Olabilir.
Yine fazla.

Kasa:

Thermaltake V200 tg 3x120mm kasa

Hard disk veya SSD yok.

Monitor:

Vazgeçebilirim.
5 6k bu pc

Geri
Yukarı