RX 580 PUBG Lite Düşük FPS

Bravewolf

Centipat
Daha fazla  
Yeni bir sistem topladım ve PUBG Lite yükledim. Sistem performansını görmek için MSI alferburner yükledim. Ekran kartı kullanımı, işlemci kullanımı inceledim fakat FPS 60 sabit kalıyor neden? Sistemim gayet güzel. Bu kadar düşük FPS göstermemesi lazim. Ayrıca sistem performansını ölçmek için sizce hangi oyunlarda kontrol etmeliyim? PUBG Lite yüklemin sebebi ücretsiz olduğu için. İleride PUBG orijinal yüklemeyi dusunuyorum. Çünkü bu sistem PUBG rahat kaldırabilir düşüncesindeyim.
Sistemimin özellikleri;
MSI B450 GAMING Plus anakart
Corsair 2x8 RAM 3000MHz
MSI RX 580 Armor 8 GB OC
Ryzen 5 2600 işlemci
480 Kingston SSD

Son düzenleyen: Moderatör:
Düşey Senkronizasyon veya V-Sync ayarı açık ve monitörünüz 60 Hz ise normaldir.

Bu ayar FPS değerini monitörünüzün doğal yenileme değerini geçmeyecek şekilde sınırlar, bu sebeple 60 Hz monitörde V-Sync açık iken 60 FPS üstünü göremezsiniz.

Ekran katının en güncel sürücüsü yükledim. V-Sync ayarını kapatıp deneyeceğim. Ayrıca monitörüm 144Hz Ultra HD. Sizce pung orijinal oyununda Ultra ayarlarda kaç FPS alırım. Bilgisayar özelliklerim; R5 2600 işlemci, MSI RX 580 Armor 8 GB OC ekran kartı, Corsair (2x8) RAM, MSI B450 GAMING Plus anakart, Xigmatek astro kasası ve 650W 80 Plus PSU.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam monitörünüz 144 hz ise V-sync dolayısı ile olduğunu sanmıyorum. Oyunun içindeki fps sınırını 60 dan 300 e çekerseniz düzelecektir.
V-sync devre dışı bıraktım ve fps 300 çektim. Fakat bu sefer ekran kartı sıcaklık değerleri 78° kadar yükseldi. Aynı anda işlemcinin sıcaklık değeri de yükseldi. Fanlar maximum çalışmaya başladı. Sanki pc uçuş moduna geçti. Fps değeri ortalama 145 değerdeydi. Sizce nasıl bu değer?
V-sync devre dışı bıraktım ve fps 300 çektim. Fakat bu sefer ekran kartı sıcaklık değerleri 78° kadar yükseldi. Aynı anda işlemcinin sıcaklık değeri de yükseldi. Fanlar maximum çalışmaya başladı. Sanki pc uçuş moduna geçti. Fps değeri ortalama 145 değerdeydi. Sizce nasıl bu değer?
V-sync aktif ettiğimde ise herşey normale döndü. Ekran kartı sıcaklığı 60° seyrediyordu.

Hocam v sync anınca 144 e mi sabitliyor yoksa 60 mı? 60 a sabitliyorsa onu Windows'un çözünürlük ayarlarından 144 yapmanız gerekecek. Sıcaklık içinse gereksiz gölge gibi ayarları kapatın ki kart 144 fps verirken daha rahat versin ve ısınmasın.

V-sync aktif
Hocam v sync anınca 144 e mi sabitliyor yoksa 60 mı? 60 a sabitliyorsa onu Windows'un çözünürlük ayarlarından 144 yapmanız gerekecek. Sıcaklık içinse gereksiz gölge gibi ayarları kapatın ki kart 144 fps verirken daha rahat versin ve ısınmasın.
V-sync aktif iken FPS 60 sabitleniyor. Ve bugün herşey açık olduğu halde erengel haritasında oynadım ekran kartının sıcaklığı 80 derecelere uçtu.
V-sync aktif

V-sync aktif iken FPS 60 sabitleniyor. Ve bugün herşey açık olduğu halde erengel haritasında oynadım ekran kartının sıcaklığı 80 derecelere uçtu.
80 dereceyi özellikle erengel yağmurlu havada denk geldi hatta FPS 50 kadar düştü. Herşey ultra ayarlarda ve diğer seceneklerin hepsi aktif idi. Ayrıca V-sync pasif ettiğim zaman FPS 65,70 dolaşıyor fakat ekranda kırılmalar oluyor. Acaba diyorum bu kırılmaların sebebi 144hz monitörle mi alakalı?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı