RX 580 Pulse ekran kartının tek fanı dönmüyor

Kanzisbzu

Centipat
Merhabalar, ben yaklaşık 3 hafta önce ekran kartımı aldım ve 5 gün öncesine kadar bir sorun yaşamamıştım. Genelde oyunları AMD'nin yazılımından ölçüm katmanını çalışır durumda kullanırken açarım ve GPU fan Full çalışıyor gösteriyordu ama zerre fan sesi duymuyordum. Ben de muhtemelen programda hata oldu diyerek DDU ile güvenli modda silip tekrar yükleyerek bu sorundan kurtulmuştum. Ta ki bu güne kadar. Bugün oyunda iken birden bire CPU fan %0 olarak gözükmeye başladı, ben de bakalım ne oldu diyerek ekran kartının fanlarına çalışırken bakmak istedim ama soldaki fanın çalışmadığını ve sadece sağdaki fanın çalıştığını gördüm. Sensörün de o fanda olduğunu düşünüyorum ama konumuz bu değil. Ben bu ekran kartını garantiye mi göndereyim yoksa başka bir yolu var mıdır? Bu sorunu internette araştırdım ve birçok insanın bu sorunu yaşadığını gördüm ama çözüm göremedim, o yüzden buraya sormak istedim. Şimdiden teşekkürler. Şu an ekran kartımın yazılımda "GPU fan" kısmı hatasız çalıştığında iki fanın da çalıştığını fark ettim, o yüzden buraya eklemek istedim ama sorun yazılımsal mı yoksa donanımsal mı bilmiyorum. O yüzden yine de sormak istedim.

96011837_1323803284484517_3327213299086393344_n.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
MSI Afterburner programından fan hızını %100'e çekip deneyin.
Manuel olarak ayarladığımda sorun olmadı ama sürekli %100'de çalışmasını istemediğim için de ayar çektim yanıt için teşekkürler. Ama yine de Radeon Software üzerinde %100 ya da %0 olarak kalırsa tek fanın dönmeyeceğini biliyorum umarım aynı saçmalığı tekrar yaşamam.
Ekran kartını servise gönderdim farklı bir çözüm bulamadığım için. Ekran kartını aldığım yerin desteği ile konuştuğumda da bir çözüm bulamadık. Umarım sorun çözülür ve aynısını yaşamam.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı