RX 580 R5 2600 sistemde oyun sırasında çok FPS düşüyor

Sternenlicht

Hectopat
Daha fazla  
RAM
Crucial Ballistix BLS8G4D30AESBK.M8FE 3000 mhz 1.35V
Ekran kartı
RX 580 8gb 256 bit
Anakart
MSI B450 M2 V2 PRO
İşlemci
Ryzen 5 2600
Son zamanlarda LoL de aldığım FPS çok düşük 100-110 arası FPS alıyorum. Oynarken belirli bir süre geçtikten sonra hafif droplar yemeye başlıyorum ve gerçekten sinir bozuyor. Ekran kartım RX 580 8 GB 256 bit işlemcim ise R5 2600. sizce bu FPS değerlerini almam normal mi bu sistemle? Ya da neden drop yiyiyorum yardımcı olabilecek var mı? Ekran kartı ve işlemcinin oyun içinde sıcaklık değerlerine bakıyorum fakat ikisi de normal sıcaklıkta.

O sistemin LoL gibi bir oyunu 5 e katlaması lazım. Güç kaynağınız nedir? Yazılımsal bir sorun da olabilir.

O sistemin LoL gibi bir oyunu 5 e katlaması lazım. Güç kaynağınız nedir? Yazılımsal bir sorun da olabilir.
Güç kaynağının markasını bilmiyorum ama 220V yazıyor. Yazılımsal nasıl bir sorun olabilir. Ya da overclock işlemi yaptıysam o sebep olmuş olabilir mi ? Çünkü işlemci base hızı 3.4 ghz benimki 3.8 de çalışıyor

Tabii bilinçsiz yapılan OC işlemi de sebep olabilir. Güç kaynağının fotoğrafını paylaşınız. Bilgisayardaki tüm sürücüler güncel mi ?

Tabii bilinçsiz yapılan OC işlemi de sebep olabilir. Güç kaynağının fotoğrafını paylaşınız. Bilgisayardaki tüm sürücüler

Tabii bilinçsiz yapılan OC işlemi de sebep olabilir. Güç kaynağının fotoğrafını paylaşınız. Bilgisayardaki tüm sürücüler güncel mi ?
Evet sürücüleri dün güncelledim. OC konusunda yardımcı olur musun?
20220829_135545.jpg

Sorun OC mi yoksa FPS düşmesi mi? BIOS ayarlarını varsayılana çekiniz. Anlaşılan OC yaptınız.

Sorun OC mi yoksa FPS düşmesi mi? BIOS ayarlarını varsayılana çekiniz. Anlaşılan OC yaptınız.
Fps zaten düşük. Bir ara gelişmiş önyüklemeden işlemci sayısını 12 yapmıştım. Ama sonra tekrar 1 işlemciye düşürdüm. Güç ayarlarında da bilgisayarım yüksek performansta. BIOS ayarlarını nasıl varsayılana çekebilirim?

Settings>Restore Default olmalı.
Ardından save changes deyip ayarları kaydedin.

Hayır o buradan sıfırlanmaz nerden yaptınız ekran kartı OC işlemini.

Yeni konular

Geri
Yukarı