RX 580 RX 470 ile aynı performansı veriyor

heisenberg39

Centipat
Arkadaşlar RX 580 FX 8300 3.3GHz 16 GB RAM 240GB SSD sistemim var. PUBG'de R6'da Detroit Become Human'da istediğim performansı alamadım. Şu an da Witcher 3 testi yaptım bu sisteme.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videodaki ayarlarla aynı FPS'yi alıyorum. DDU ile Driver silip tekrar yükledim ancak sorun değişmedi sistemi yaklaşık 5 gün önce 2. el aldım. Aldığım kişi mining yapılmadığını söyledi. İşlemciden darboğaz olacağını biliyordum fakat aynen RX 470 performansı veriyor kartım. Lütfen yardımcı olun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ben de R9 390 kullanıyordum, şimdi aynı senin gibi 2. el RX 580 aldım ve aynı sıkıntıyı yaşıyorum. Aslında sıkıntı denemez, benim de sistemim eski. i5 3550 kullanıyorum. Alırken darboğaz olacağını biliyordum. Kısa zaman sonra sistemi değiştireceğim için uygun fiyatlı denk gelmişken almış bulundum kartı. Bence sen de sistemi değiştirmeyi düşün derim.

Arkadaşlar RX 580 FX 8300 3.3GHz 16 GB RAM 240GB SSD sistemim var. PUBG'de R6'da Detroit Become Human'da istediğim performansı alamadım. Şu an da Witcher 3 testi yaptım bu sisteme.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bu videodaki ayarlarla aynı FPS'yi alıyorum. DDU ile Driver silip tekrar yükledim ancak sorun değişmedi sistemi yaklaşık 5 gün önce 2. el aldım. Aldığım kişi mining yapılmadığını söyledi. İşlemciden darboğaz olacağını biliyordum fakat aynen RX 470 performansı veriyor kartım. Lütfen yardımcı olun.

Bakın, o videodaki sistem ile sizin sisteminiz arasında dağlar kadar fark var. Sizin işlemciniz yer yer ekran kartına darboğaz yapar. 8300 eski bir işlemci. Ekran kartınızı fazla beslemez. Şimdi çok çekirdekli falan demeyin. FX serisindeki çekirdekler boş çekirdektir, yani fazla performanslı değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam kimse kapsamlı anlatmamış ben sana olayı özetliyim işlemcin darboğaz yapıyor yaptığı darboğazda RX470 performansına getiriyor ama you tube da birçok video vardır karşılaştırma videolarına bak arada uçurum gibi performans yok yakın performansı veren kartlar zaten o yüzden böyle düşünüyor olabilirsin.

Kusura bakmayın ceza yüzünden yazamadım. RAM 2 tane DDR3 8GB 1333MHz işlemcide dediğim gibi FX 8300 3.3GHZ bu parçalar 15-20 FPS kadar kayba yol açar mı?

Ekran kartı en fazla 60 derece oluyor. 60 derece olmadan yani 58-59 derecede ekran kartının fanları devreye giriyor.
Evet. Bu ekran kartı sistem için fazla

Darboğaz var.Ryzen 5 1600 işlemcili bir sisteme gećmen gerek.

R5 1600 için anakart ve ramde değiştirmem gerekiyor. Çok masraflı olur benim için.
Ryzen 5 1600 ortalama 700 TL.Ram ve anakart ile 1500 1600 gibi bir fiyat ediyor.İşlemcine biraz daha oc yapıp kaliteli bir kule soğutucu al. Oyunları ultrada oyna.
Ryzen 5 1600 ortalama 700 TL.Ram ve anakart ile 1500 1600 gibi bir fiyat ediyor.İşlemcine biraz daha oc yapıp kaliteli bir kule soğutucu al. Oyunları ultrada oyna.
Darboğazı en aza indirmeye çalış.

Geri
Yukarı