RX 580 Ryzen 3 2220G PSU önerisi

mufo

Hectopat
Makaleler
1
Merhabalar arkadaşlar, bilgisayar güç tüketimi hesaplama sitelerinde sistemimi ayrıntılı hesapladığımda en az 433W gerektiğini söylüyor. Bende ise 400W 80+ PSU var.
Belki yanlış hesapladım diye sizlere danışmak istedim.

Sistemim genel olarak şöyle;

Sapphire Pulse RX580 8 GB.

Ryzen 3 2200G (OC 3.9 GHz)

ASUS A320M-K.

2x8 3000MHz Vengeance RAM.

Power Boost VK-E03C 5x120mm RGB LED fan kasa.

Ramtech X4 çift 90mm fanlı kule tipi CPU soğutucu.

RGB klavye-mouse.

Sizce PSU yeterli olur mu? Olmaz ise tavsiye en ucuzundan (param kalmadı) PSU önerir misiniz?

Genel olarak sistemim nasıldır, darboğaz uyumsuzluk vs. var mıdır? Eleştirilere (saygı çerçevesinde) ve tavsiyelere açığım.

Herkese iyi forumlar...

Merhaba, öncelikle o işlemci ekran kartınıza darboğaz yapar uyarayım. 550W FSP veya High Power alabilirsiniz yükseltme yapılacaksa 600-650W uygundur.

n11.com'dan HIGH POWER HPE-600BR-A12S 600W 85+ BR 12cm FANLI POWER SUPPLY EC seçtim! Alışverişin Uğurlu Adresi'nde fiyatlar harika!

APU işlemciye RX580 takmak bence çokta doğru değil. R5 1600AF daha mantıklı. Eğer parçaları almadıysanız işlemciyi yükseltin. 500 Watt PSU tam olarak yeteceğini düşünüyorum.

APU işlemciye RX580 takmak bence çokta doğru değil. R5 1600AF daha mantıklı. Eğer parçaları almadıysanız işlemciyi yükseltin. 500 Watt PSU tam olarak yeteceğini düşünüyorum.
Biliyorum çoğu kişi aynı şeyi söylüyor ama ben 6- 7 ay apu kullandım sistemimi. Şimdi ise alış-satış ile uğraşmamak için güçlü bir soğutucu ve iyi bir macun kullanarak oc yaptım. Daha ekran kartımı da takmadım, 3 gündür duruyor. Oc yaptıktan sonra da darboğaz olur mu? %5-6 oranı benim için sorun olmaz elim genişlerse işlemcimi yükseltirim, şu anda bu işlemciyi kullanmak zorundayım maalesef. 500w 80+ olmak zorunda mı peki psu?
n11.com'dan HIGH POWER HPE-600BR-A12S 600W 85+ BR 12cm FANLI POWER SUPPLY EC seçtim! Alışverişin Uğurlu Adresi'nde fiyatlar harika!
teşekkürler, favorilere ekledim.
Bu olguların hepsinin olduğuna dikkat edin; BOP, OVP, OPP, OCP, OTP, SCP.
Sanırım tekrar iyi bir araştırma dönemi beni bekliyor :)

Yeni konular

Geri
Yukarı