RX 580 Ryzen 5 1600 AF sistem yükseltme tavsiyesi

FSR 3 bile yeterli Arc 750'yi geçmesi için.

FSR 2 Arc serisindede kullanılabilir, fakat FSR 3 kullanılabilir olup olmayacağı belli değil.

Intel'in eli de o sırada armut toplamayacaktır. XeSS yazılımı var. Su anda destekleyen çok oyun olmasa da Intel'in ileride ürettiği ekran kartlarıyla desteklenen oyun sayısı da haliyle artacaktır.

Intel'in eli de o sırada armut toplamayacaktır. XeSS yazılımı var. Su anda destekleyen çok oyun olmasa da Intel'in ileride ürettiği ekran kartlarıyla desteklenen oyun sayısı da haliyle artacaktır.

XeSS'in bazı oyunlarda FPS düşürdüğünü, yazılımı gelişene kadar bu ekran kartının çok geri kalacağını, fmf veya frame gen gibi teknolojilerin glemesinin ne kadar uzun süreceğini, XeSS'in çok yeni olmasından bahsetmeme gerek var mı? Intel ARC750 alınmayacak bir kart, sen saf kasa ve XeSS'e çok güveniyorsun anlaşılan.

XeSS'in bazı oyunlarda FPS düşürdüğünü, yazılımı gelişene kadar bu ekran kartının çok geri kalacağını, fmf veya frame gen gibi teknolojilerin glemesinin ne kadar uzun süreceğini, XeSS'in çok yeni olmasından bahsetmeme gerek var mı? Intel ARC750 alınmayacak bir kart, sen saf kasa ve XeSS'e çok güveniyorsun anlaşılan.

Ben de diyorum ki, zamanla anlattığınız sorunlar çözülecektir. 5000 lira seviyesinde bu kart mis gibide alınır. Az yazılım sorunu isteyen 1500 lira daha verip RX 6000 alır, yazılım sorunu istemeyen 2500 daha verip 3060 alır, bütçeyle ilgili. Benim aldığım hazır sistemdeki ekran kartı da A750 idi ve bana sadece kart 3700 lira gibi bir seviyeye gelmişti, 2 ay öncesinden bahsediyorum. Adamlar uğraşıyor 2 haftada bir driver update getiriyor ve yazılım sorunlarını yavaş yavaş çözüyor. Ve evet saf kas gücüne çok güveniyorum.

Ben de diyorum ki, zamanla anlattığınız sorunlar çözülecektir. 5000 lira seviyesinde bu kart mis gibide alınır. Az yazılım sorunu isteyen 1500 lira daha verip RX 6000 alır, yazılım sorunu istemeyen 2500 daha verip 3060 alır, bütçeyle ilgili. Benim aldığım hazır sistemdeki ekran kartı da A750 idi ve bana sadece kart 3700 lira gibi bir seviyeye gelmişti, 2 ay öncesinden bahsediyorum. Adamlar uğraşıyor 2 haftada bir driver Update getiriyor ve yazılım sorunlarını yavaş yavaş çözüyor. Ve evet saf kas gücüne çok güveniyorum.

Dostum saf kas gücü devri artık bitti, 4K RTX Ultra'da 4090 20 FPS'leri görüyor. DLSS + frame gen ile coşuyor. Kısaca saf kas gücün önemi kalmadı, driver sorunu AMD'de yok denecek kadar az, hatta yok. Fmf, Hyper RX ve FMF teknolojileri FPS'yi 2.5-3 kat artırıyor. Ayrıca Intel'in ekran kartının ucuz olmasının sebebi zaten referans kart olması. XFX gibi özel marka tarafından üretilse tabii ki de arada çok büyük fiyat farkları olabilir. Ama Intel driver sorunlarını çözene kadar RX 8000 serisi, NVIDIA 5000 serisi, FSR 4, DLSS 4 çıkar yahu. (abartmış olabilirim ama AMD'nin geçmişte NVIDIA'ya yetişmek için ne kadar çabaladığını, WattMan hatasını çözmelerinin bile 2 seri sürdüğünü, ATI firmasını satın alıp ekran kartı üretimini 0'dan başlamadığı varsayarsak.) Intel için yol uzun.

Dostum saf kas gücü devri artık bitti, 4K RTX Ultra'da 4090 20 FPS'leri görüyor. DLSS + frame gen ile coşuyor. Kısaca saf kas gücün önemi kalmadı, driver sorunu AMD'de yok denecek kadar az, hatta yok. Fmf, Hyper RX ve fmf teknolojileri FPS'yi 2.5-3 kat artırıyor. Ayrıca Intel'in ekran kartının ucuz olmasının sebebi zaten referans kart olması. XFX gibi özel marka tarafından üretilse tabii ki de arada çok büyük fiyat farkları olabilir. Ama Intel driver sorunlarını çözene kadar RX 8000 serisi, NVIDIA 5000 serisi, FSR 4, DLSS 4 çıkar yahu. (abartmış olabilirim ama AMD'nin geçmişte NVIDIA'ya yetişmek için ne kadar çabaladığını, WattMan hatasını çözmelerinin bile 2 seri sürdüğünü, atı firmasını satın alıp ekran kartı üretimini 0'dan başlamadığı varsayarsak.) Intel için yol uzun.

Katılıyorum hocam.

Geri
Yukarı