RX 580 Ryzen 5 1600 AF sistem yükseltme tavsiyesi

Anakartin kalsin, 5600 al. 5600 aldigin icin otomatik olarak kule tipi alacaksin zaten. Ekran kartini ikinci el elden cikarip rx 6600 almaya calis

Ha 5500 rx 6600 ikilisi de gayet isini gorur

Ekran kartı yükseltme yapacaksanız RX 6600 değil de Arc A750 öneriyorum çünkü 1500 lira kadar daha ucuz. Eğer böyle bir yükseltme yapacaksanız mecburen işlemci de yükseltmek durumundasınız, kalan 1500'e 1000 eklerseniz Ryzen 5500 alırsınız güzel olur.

Dostum Intel ekran kartlarının ne kadar berbat olduğunu anlatmamama gerek yok. 1500 lira daha ucuz ama arada performans farkı da var fakat evet desiğin gibi alınabilir. Intel ekran kartıyla sorun yaşayanlar gördüm.

1500 lira daha ucuz ama arada performans farkı da var.

Hayır yok, aradaki fark driverlerin daha iyi olması performans değil. Saf güç olarak A750 RX 6600 ve 3060'ı geçiyor. Intel kartlarının tek sıkıntısı driver destekleri şu anlık çok iyi değil, ama çok üstlerine gitmeyede gerek yok ondan dolayı sonuçta daha Intel'in ilk kartları, ve sürücüleri gelişeceği belli. Yavaş yavaş her gün geliştirmeye devam ediyorlar.

Online oyun oynuyorsanız RX 580 daha götürür. Tek kişilik oyunları ağırlıklı olarak oynuyorsanız RX 6600 bakılabilir.

Online oyunlar oynuyorum genellikle.

Hocam ekran kartını değişeceksen işlemciyi de değişmek zorunda kalabilirsin, o işlemci ile darboğaz yaşayabilirsin.

İşlemciye overclock yapmayı düşünüyorum kaliteli bir soğutucu alil.

Online oyunlar oynuyorum genellikle.

İşlemciye overclock yapmayı düşünüyorum kaliteli bir soğutucu alil.

Bence gerek yok açıkçası. 5600 zaten hayli hayli işinizi görecektir. OC ile uğraşmanıza gerek kalmaz. Zaten yanında RX 580 takılı olacak. Online oyunlara yeter dedik ama 5600+OC durumunda belki bir tık darboğaz oluşturabilir.

Şansına birisi satıyormuş gezerken gördüm R5 5500 2.000TL.

Yeni konular

Geri
Yukarı