RX 580 satıp GTX 1650 alınır mı?

OsurtanBiber

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Elimde RX580 Gigabyte 8G modeli var. Fiyatlar böyle uçmuşken elimdeki kartı 4K civarında satıp, 2K civarına bir gtx 1650 alsam ve kalan 2K'yı da altına yatırsam ekran kartı fiyatları normale döndüğünde GTX 1650'yi satıp ve altından kar veya zarar etmişsem o parayı da üstüne ekleyip iki karttan da daha üstün bir kart alsam mantıklı olur mu? Ve RX580 ile GTX 1650'nin arasındaki performans farkını ne kadar hissederim?

Almışken o fiyata ikinci el bir 5500 XT 4 GB veya 1650 Super kovala elbet düşer. Hem performans kaybı da yaşamazsın.
1650 alırsam sıfır almış olacağım. İkinci elde de 1650S ve 5500XT'ler 3000'den aşağı denk gelemedim garantili ve kutulu şekilde. Fakat denk gelirsem evet daha mantıklı.

Bence bütçen varsa yapmışken daha üst segment kartlara yönel. Fark hissedemezsin.
Üst segmentte fiyat da artıyor. Ben elimde az da olsa nakit bırakacak bir şey yapmaya çalışıyorum. RX580'i satıp hiç para eklemeden 4K civarı daha üst segment bir kart varsa önerebilirsiniz.

1650 alırsam sıfır almış olacağım. İkinci elde de 1650S ve 5500XT'ler 3000'den aşağı denk gelemedim garantili ve kutulu şekilde. Fakat denk gelirsem evet daha mantıklı.

Denk gelirsen diye dedim yoksa güncel oyun performansında 1650 de iş gören bir kart. O kartlara 3000 TL vermektense 2000 TL'ye 1650 GDDR6 almak f/p olarak daha doğru olur.

Üst segmentte fiyat da artıyor. Ben elimde az da olsa nakit bırakacak bir şey yapmaya çalışıyorum. RX580'i satıp hiç para eklemeden 4K civarı daha üst segment bir kart varsa önerebilirsiniz.
Bütçe ekleyemeyecekseniz, sıfırlamakta iyi bir seçenek. 1650 alıp keyfinize bakın.

Oyun performansında en fazla 15-20FPS fark eder. Bu da edeceğin karın karşılığı.

Yeni konular

Geri
Yukarı