RX 580 satıp konsol mantıklı mı?

Konsolun uzun süre dayandığını bize düşündüren temel nokta grafiklerin bir nevi sabit olması. Konsolda yıllar sonra ölümüne kırpılmış grafikler göze batmasa da PC'de ayar kısmak kullanıcıları mutlu etmiyor. Bir nevi illüzyon var ortada. Yoksa konsolun içindeki de AMD işlemcisi ve grafik birimi, senin PC'deki de.

RX 580 yetmemeye başlayacaktır ilerleyen dönemlerde ki işlemci modelin giriş seviyesi bir işlemci zaten şu an RX 580'i tam anlamıyla beslemiyor. Fakat RX 580'in piyasası 6-7 arasında genellikle 8'e satman zor olabilir. Bütçene uyarsa Xbox Series X almak mantıklı olacaktır. Yetmezse eğer Series S modeline de göz atabilirsin. Xbox alıp Game Pass ile yıllık uygun fiyata birçok oyunu oynayabilirsin.

Evet. Eğer Series X alamazsam Amazon'da 3500 TL'ye satılıyordu Series S. O da geri planda şu anlık. Önceliğim Series X.
RX 580 yetmemeye başlayacaktır ilerleyen dönemlerde ki işlemci modelin giriş seviyesi bir işlemci zaten şu an RX 580'i tam anlamıyla beslemiyor. Fakat RX 580'in piyasası 6-7 arasında genellikle 8'e satman zor olabilir. Bütçene uyarsa Xbox Series X almak mantıklı olacaktır. Yetmezse eğer Series S modeline de göz atabilirsin. Xbox alıp Game Pass ile yıllık uygun fiyata birçok oyunu oynayabilirsin.

Düşündüğüm şey. Ryzen 5 2600 bir işlemci alıp. Bir 8 GB RAM daha almaktı. Ama son dönemde aklıma böyle bir şey katıldı. Ve bu fikir bana daha mantıklı geliyor. İşlemciyi idareten almıştım değiştiririm diye ama. Şu an aklımda böyle bir fikir olduğu için o planı gerçekleştirmedim.
Konsolun uzun süre dayandığını bize düşündüren temel nokta grafiklerin bir nevi sabit olması. Konsolda yıllar sonra ölümüne kırpılmış grafikler göze batmasa da PC'de ayar kısmak kullanıcıları mutlu etmiyor. Bir nevi illüzyon var ortada. Yoksa konsolun içindeki de AMD işlemcisi ve grafik birimi, senin PC'deki de.

Dediğim gibi PC'de şu parça bozulmuş şudur budurla uğraşmak istemiyorum. Ve birçok videoda izledim, konsolların grafiği benim için çok çok yeterli.
Forumda bile sık sık okuduğum bir tabir, arama kısmına yazdığımda ilk bu çıktı mesela:

Dediğim gibi, pek bilgi sahibi değilim. Genelde tersi başlıklar görüyorum o yüzden belirttim.

Sağ ol fikirin için.

Tam tersi yurt dışında insanlar konsola geçiyor PC fiyatları git gide zamlandı diye.Oynayacağın oyunlar ve arkadaş çevren hangiisnde fazlaysa tercihini ona göre yap.

Yeni konular

Geri
Yukarı