RX 580 sistem 1 FPS veriyor

DeliŞahin

Decapat
Yer
Antalya/Manavgat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar merhaba. Şöyle bir sıkıntım var oyunlarda 1 FPS alıyorum bilgisayarı resetleyince düzeliyor. Resetlemesem oyunlarda 1 FPS alıyorum. Bu oyunlar FIFA 20 gibi. Ekran kartım Sapphire RX 580, işlemcim Intel i5 8400, RAM 16 GB. Lütfen sorunun nedenini bilen yazabilir mi? Bir de monitörümde böyle bir şey oluyor:

WhatsApp Image 2021-05-11 at 01.47.53.jpeg

Sorun FPS mi? Yoksa drop sorunları mı?
Önerilerim;
* Güncel driverleri güncellemeyi dene. Windows 10 güncellemelerini kaldır. Çünkü bazen otomatik indiriyor ve çakışan Drivelerin sorun çıkarıyor.
Bundan sonraki sorularımı cevaplarsan sana daha rahat yardım edebilirim;
1.Windows'un orijinal mi?
2.hangi anti virüsü programını kullanıyorsun?
3.virüslü bir programı veya dosyayı, izin vererek açtın mı?
4.orijinal değil ise Windows'unu ne ile güncelledin veya ne ile crackledin?
Hızlı dönüş yaparsan bu gece sorunlarını halledebiliriz dostum 😀

Arkadaşlar merhaba. Şöyle bir sıkıntım var oyunlarda 1 FPS alıyorum bilgisayarı resetleyince düzeliyor. Resetlemesem oyunlarda 1 FPS alıyorum. Bu oyunlar FIFA 20 gibi. Ekran kartım Sapphire RX 580, işlemcim Intel i5 8400, RAM 16 GB. Lütfen sorunun nedenini bilen yazabilir mi? Bir de monitörümde böyle bir şey oluyor:

Eki Görüntüle 1017676

Monitörünü bir yere ufak bile olsa çarptın mı? Üzerindeki sıvımsı şey o yüzden olabilir

Eki Görüntüle 1017676
Driverler ve bios u yükle eğer devam ederse içindeki tozları temizle eğer yine devam ederse son çare format atmak ha diyelim oda olmadı bilgisayar tamircisi götür

Sorun FPS mi? Yoksa drop sorunları mı?
Önerilerim;
* Güncel driverleri güncellemeyi dene. Windows 10 güncellemelerini kaldır. Çünkü bazen otomatik indiriyor ve çakışan Drive'lerin sorun çıkarıyor.
Bundan sonraki sorularımı cevaplarsan sana daha rahat yardım edebilirim;
1.Windows'un orijinal mi?
2.hangi anti virüsü programını kullanıyorsun?
3.virüslü bir programı veya dosyayı, izin vererek açtın mı?
4.orijinal değil ise Windows'unu ne ile güncelledin veya ne ile crackledin?
Hızlı dönüş yaparsan bu gece sorunlarını halledebiliriz dostum 😀

1. Windows'um orijinal değil.
2.bilgisayara yeni format attım bu yüzden herhangi bir anti virüs programı mevcut değil.
3.hayır.
4.bilgisayarcıya verdim o yaptı bilmiyorum kusura bakma.
Driverler ve bios u yükle eğer devam ederse içindeki tozları temizle eğer yine devam ederse son çare format atmak ha diyelim oda olmadı bilgisayar tamircisi götür
Bilgisayarıma detaylı temizlik yaptım şuan test ediyorum

2.bilgisayara yeni format attım bu yüzden herhangi bir anti virüs programı mevcut değil.
3.hayır.

Bilgisayarıma detaylı temizlik yaptım şuan test ediyorum
Bilgisayarcı senin parçaları değiştirmiş olmasın?

Bilgisayarcı senin parçaları değiştirmiş olmasın?

Sanmıyorum güvendiğimiz bir insan çok yakın dostumuz.
Driverler ve BIOS'u yükle eğer devam ederse içindeki tozları temizle eğer yine devam ederse son çare format atmak ha diyelim o da olmadı bilgisayar tamircisi götür.

Bilgisayarımın tozlarını alınca düzeldi bu kadar basit bir çözüm için sizleri yordum kusura bakmayın.

3.hayır.

Bilgisayarıma detaylı temizlik yaptım şu an test ediyorum.

Başta sorunun tamamen yazılımla alakalı olduğunu düşünüyorum. Format atan kişi OEM Key veya orijinal bir Windows sürümü yüklememiş. Driverlerin en son güncellemeleri almıyor. Windows'u crackleyen arkadaş muhtemelen KMSpico ile crackledi. Pcin aslında %100 verimi %70'lere kadar çekiyor. Yani PC'in başkası tarafından kullanılıyor olabilir. Hiçbir şey yüklemeden hızlı ve yeni bir Windows kurulumu yapabilirsin. Microsoftan Windows 10 indirebilirsin. Tamamen ücretsiz oldugunu unutma. 1 tane flash ile kurulumu tamamla.

Başta sorunun tamamen yazılımla alakalı olduğunu düşünüyorum. Format atan kişi OEM Key veya orijinal bir Windows sürümü yüklememiş. Driverlerin en son güncellemeleri almıyor. Windows'u crackleyen arkadaş muhtemelen KMSpico ile crackledi. Pcin aslında %100 verimi %70'lere kadar çekiyor. Yani PC'in başkası tarafından kullanılıyor olabilir. Hiçbir şey yüklemeden hızlı ve yeni bir Windows kurulumu yapabilirsin. Microsoftan Windows 10 indirebilirsin. Tamamen ücretsiz oldugunu unutma. 1 tane flash ile kurulumu tamamla.

Nasıl yapacağımı bilmiyorum yardımcı olabilir misin?

Yeni konular

Geri
Yukarı