RX 580 sistem AC: Brotherhood'da 50 FPS veriyor

• Konuyu başlatan Shanz
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 421

Shanz

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, bugün Assassin's Creed Brotherhood girdim ve oyun 40-50 FPS arasında gidip geliyor sistemim.

• RX580 8 GB.
  • Ryzen 3 1300X
  • G.Skill 8 GB 3000MHz RAM.
Bunun sebebi darboğaz yapması olabilir mi? Yakında işlemciyi yükselteceğim fakat sorun işlemciyi yükseltince kesin düzelir mi bunu merak ediyorum.

Merhaba, bugün Assassin's Creed Brotherhood girdim ve oyun 40-50 FPS arasında gidip geliyor sistemim.

• RX580 8 GB.
  • Ryzen 3 1300X
  • G.Skill 8 GB 3000MHz RAM.
Bunun sebebi darboğaz yapması olabilir mi? Yakında işlemciyi yükselteceğim fakat sorun işlemciyi yükseltince kesin düzelir mi bunu merak ediyorum.

Hocam bence direkt darboğaz...

Ben de öyle düşünüyorum ekran kartı bu performansı verecek kadar kötü bir kart değil işlemci yetersiz kalıyor diye düşünüyorum.

Hocam 1. nesil bir işlemci kullanıyorsunuz bence normalde hiç açmaması lazım...

En yakın zaman da Ryzen 5 2600 alacağım videolarını izledim gayet güzel besliyor ekran kartını

Siz bilirsiniz hocam ancak bu işlemci ve bu ekran kartı olmaz.

AC Brotherhood'dan bahsediliyor burada, 10 yıllık oyun. Ne darboğazından bahsediyorsunuz siz? Core 2 duo bile 60 fps almak için yeterliydi o oyunda. Ryzen 5 1300X ise çok daha güçlü bir işlemci. Driver kaynaklı bir problem olabilir. Oyun içi işlemci ve ekran kartı kullanım değerlerini paylaşır mısınız?

AC Brotherhood'dan bahsediliyor burada, 10 yıllık oyun. Ne darboğazından bahsediyorsunuz siz? Core 2 duo bile 60 fps almak için yeterliydi o oyunda. Ryzen 5 1300X ise çok daha güçlü bir işlemci. Driver kaynaklı bir problem olabilir. Oyun içi işlemci ve ekran kartı kullanım değerlerini paylaşır mısınız?
hocam ben yanlış bilgi verdim sürekli alt tab attığım için ve ikinci monitör de film açık olduğu için fps ekstra düşüyordu 55,60 fps alıyorum zaten fakat işlemci ekran kartını besleyemediği için diğer oyunlarda gta5 gibi 60 fps verirken mouse hareket ettirdiğim gibi fps düşüyor yakında işlemci yükselticem bu sebeple

Geri
Yukarı