RX 580 sistem çalışırken kapanıyor

Wantatchi

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle sorunumu açıkca anlatayım sizlere. Şimdi benim PC de Radeon RX580 8 GB ekran kartı ve AMD R5 2600 6 çekirdek işlemci var.
Ben LoL, Valorant, CS ne bileyim buna benzer oyunlarda kasma, sıcaklık olsun sorun yaşamazken NFS Unbound, naraka, PUBG, Forza 5 gibi oyunlarda ısınma hatta.
PC'nin kendisini zorla kapatmasına şahit oluyordum(ayarlar genelde düşük olmasına rağmen).ben ilk olarak HDD'yi SSD ile değiştirdim, daha sonra 8 GB olan RAM'i 16 GB yaptım. O da yetmedi en son canıma tak etti yaklaşık 4 yıldır değişmeyen termal macunları falan yenilettim, kasayı temizlettim ancak değişen bir şey yok. Önceden 5 dk da kapanıyorsa şimdi 10 dk da kapanıyor. Ben şuradan yola çıkacağım NFS Unbound ayarlar düşükte 30 FPS ile güzelce oynuyordum ve yanda da sıcaklık değerleri falan açık.
Arada kontrol ediyorum. Şimdi işlemci gayet iyi 75 dereceden fazlasını görmüyor ekran kartı da 78 dereceyi görüyor o da iyi çünkü önceden 83 84 derecelerde PC kudurur ve kapanırdı ama şimdi PC normal çalışırken bir anda pat gidiyor ve kapanıyor. Beni buraya kadar dinlediyseniz teşekkürler son olarak bir şey dikkatimi çekti GPU kullanımı %100'dü acaba GPU'ya aşırı mı yük biniyor yoksa işlemci ekran kartı darboğaz mı yapıyor?

Yazmayı unutmuşum işlemcimin ve Max %99 da çalışıyor yani tam performans veriyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
90'a kadar kapatmanıza gerek yok, bir de kapanma yaşadığınız anda PSU'ya dokunun aşırı ısı var mı?
çok teşekkür ederim yardımların için ama daha fazla ileri gitmek istemiyorum ya bu benim kaderim çok şey denedim olmadı eğer psu arızalı ise de yaptırmaya param yok.Bu sistemle böyle gidicem yapıcak bişey yok

Çok teşekkür ederim yardımların için ama daha fazla ileri gitmek istemiyorum ya bu benim kaderim çok şey denedim olmadı eğer PSU arızalı ise de yaptırmaya param yok. Bu sistemle böyle gideceğim yapacak bir şey yok

Isınma konusunu atlayamayın, kapanma anında PSU'ya dokunun, tozlanmadan dolayı aşırı ısınıp kapanma yapıyor.

Geri
Yukarı