Çözüldü RX 580 sistem ekranda dikey çizgiler

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ibrahimcube

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, iki gün önce il dışından Xbox konsolum ile masaüstü bir bilgisayar kasasını takas ettik. Ekran kartı ASUS Dual RX 580. bilgisayarı çalıştırdığımda monitörü de dikey ikili kalın sıralı çizgiler oluştu. İlk gördüğümde monitörden düşünmüştüm fakat farklı bir sistemde ekran kartını takınca sorunun ekran kartında olduğunu fark ettim. Sistem otomatikman 1024x768'de başlatıyor ve ekranın belirli yerlerinde ikili dikey çizgiler oluşuyor. 1080'e aldığımda ise karıncalanma tarzı ekranın her yerinde beliriyor. Ekran kartının garantisi devam etmekte, sizden sorum garanti kapsamına girer mi? Yani araştırdığıma göre bunun RX 500 serilerinde kronik bir problem olarak görülüyormuş, kullanıcı hatası falan derler mi? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim...

Dosya Ekleri

• EF792B7C-E911-4298-BA1B-19121EB8E7AF.jpeg
    EF792B7C-E911-4298-BA1B-19121EB8E7AF.jpeg
    68,6 KB · Görüntüleme: 93
  • 976F3067-0A32-4836-929E-0E5C02F2C91D.jpeg
    976F3067-0A32-4836-929E-0E5C02F2C91D.jpeg
    69,3 KB · Görüntüleme: 132
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Arkadaşlar merhaba tekrardan, sorunu belirtip garantiye gönderdim. İki gün içerisinde tamirini yapıp tüm testlere soktuktan sonra gönderimini sağladılar. Çalışır ve sağlam durumdadır.
Ekran kartı arızası. Ekran kartına belki mining yapılmış olabilir ya da fırınlama yapılmış olabilir garanti devam ediyorsa gönderip şansını dene ama sanmıyorum yapacaklarını.

Yok hocam mining yapılmadı ondan eminim kullanıcı ile detaylı görüşme yaptım bilgisayarı aldığından beri çok az kullandı zaten ekran kartının lehimlerinde (miningden kaynaklı olan) aşınmalar dahi yok. Kargo ile gönderim yapmadan önce sağlamdı kargodan geldikten sonra böyle oldu. Kronik bir sorun diyorlar garantiye falanda alırlar diyorlar ama garantiye verirken kargodan bahsetmemeye çalışacağım.
Ovv çok geçmiş olsun hocam onu garantisi varsa gönderin lütfen halletsinler çip problemi ısınmadan dolayı yerinden oynayabiliyor.
Sizce garanti kapsamına alırlar mı? Kartla hiçbir şekilde mining, overclock tarzı işlemler yapılmadı arkadaşımın kartıydı gayette sağlamdı göndermeden önce testlerini yapmıştık kargodan sonra böyle oldu. Birkaç forum daha okudum bu tarz dikey çizgi problemlerinde garanti kapsamı altına alınıyormuş sanırsam. ASUS'a kargodan bahsetmemeye çalışacağım.

Yok hocam mining yapılmadı ondan eminim kullanıcı ile detaylı görüşme yaptım bilgisayarı aldığından beri çok az kullandı zaten ekran kartının lehimlerinde (miningden kaynaklı olan) aşınmalar dahi yok. Kargo ile gönderim yapmadan önce sağlamdı kargodan geldikten sonra böyle oldu. Kronik bir sorun diyorlar garantiye falanda alırlar diyorlar ama garantiye verirken kargodan bahsetmemeye çalışacağım.

Sizce garanti kapsamına alırlar mı? Kartla hiçbir şekilde mining, overclock tarzı işlemler yapılmadı arkadaşımın kartıydı gayette sağlamdı göndermeden önce testlerini yapmıştık kargodan sonra böyle oldu. Birkaç forum daha okudum bu tarz dikey çizgi problemlerinde garanti kapsamı altına alınıyormuş sanırsam. ASUS'a kargodan bahsetmemeye çalışacağım.
Deneyin bakalım. Garanti sonucunu paylaşın lütfen.

Arkadaşlar merhaba tekrardan, sorunu belirtip garantiye gönderdim. İki gün içerisinde tamirini yapıp tüm testlere soktuktan sonra gönderimini sağladılar. Çalışır ve sağlam durumdadır.

Çözüm

Geri
Yukarı