RX 580 sistem format sonrası yavaşladı

Alparslanemre

Decapat
Yaşadığım bir sorundan sonra format attım fakat bilgisayar aşırı yavaşladı. Steam açık kapatma tuşuna basıyorum bilgisayar 5 saniye sonra cevap veriyor. Chrome'a sağ tıklıyorum 10 saniye sonra menü geliyor ve oyunlarda FPS düşmesi yaşıyorum. Ayrıca formattan önce oyunlarda 50 ping alırken şimdi pingim 100'den aşağı düşmüyor. Sürücüler kurulu ve güncel.
Ryzen 3 3100.
RX580 8 GB (undervolt yapıldı)
2x8GB 3000MHz RAM.

Önceden chipset driver yoktu bu sefer onu da kurdum ondan olabilir mi?
Yaşadığım bir sorundan sonra format attım fakat bilgisayar aşırı yavaşladı. Steam açık kapatma tuşuna basıyorum bilgisayar 5 saniye sonra cevap veriyor. Chrome'a sağ tıklıyorum 10 saniye sonra menü geliyor ve oyunlarda FPS düşmesi yaşıyorum. Ayrıca formattan önce oyunlarda 50 ping alırken şimdi pingim 100'den aşağı düşmüyor. Sürücüler kurulu ve güncel.
Ryzen 3 3100.
2x8GB 3000MHz RAM.

Hatta dün bilgisayarı kapatamadım kapatma butonuna basmama rağmen bilgisayar hiçbir şekilde tepki vermiyordu. Kabloyu çektim.

Son düzenleme:
Ryzen 3 3100.
2x8GB 3000MHz RAM.

Hatta dün bilgisayarı kapatamadım kapatma butonuna basmama rağmen bilgisayar hiçbir şekilde tepki vermiyordu. Kabloyu çektim.

Temiz ISO ile bir format attığınıza emin misiniz? Bazen C diskini biçimlendirmeden kurunca olabiliyor böyle şeyler ki BIOS Update gelmiş te olabilir ayrıca bilgisayarınız çok yorulduysa biraz dinlendirin ve sonra tekrar deneyin gene olmazsa çok format atmaktan ssdninizin ya da hddnizin ömrü sona doğru gelmiş olabilir emin olmak için Hard Disk Sentinel uygulaması indirip sağlık kısmını SS olarak atarsan daha yardımcı olunabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı