RX 580 sistem iyi midir?

BeyazEmre37

Kilopat
Merhaba ben bilgisayar satın aldım bu bilgisayar ileride bana sorun yaşatır mı? Yada değiştirmem gereken bir şeyler var mı?

Ekran kartı=Sapphire RX 580 Pulse 8 GB.
Anakart=Gigabyte GA 990FXA-UD5.
RAM =16 GB DDR3.
İşlemci=AMD FX8350.
PSU=Xigmatek X-Calibre serisi 500W 80Plus güç kaynağı.
Kasa=Xigmatek kasa.

GTA 5 CS:GO FIFA 21 PES 2021 gibi oyunları oynadım hiç kasma donma görmedim ama sistem bir iki kere çok sıcak olduğundan kapandı bana ileride sorun falan yaşatmaz değil mi? Bu arada bilgisayarın etrafı kapalı diye kapanmış. Etrafını açtım havadar alana bıraktım orada hiç kapanmadı. GTA 5 dışında hiçbir oyun kapatmadı bilgisayarı. 1-2 sene sonra Ryzen işlemciye geçmeyi düşünüyorum ve bir tane Snowman soğutucu aldım 6 ısı borulu iki fanlı onu da takacağım sizin de değerli görüşlerinizi almak isterim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdiden aldığınız halde ısınıyorsa bir sıkıntı olabilir, ısı değerlerinizi paylaşabilir misiniz, bir de biz bakalım.

Merhaba ben bilgisayar satın aldım bu bilgisayar ileride bana sorun yaşatır mı? Yada değiştirmem gereken bir şeyler var mı?

Ekran kartı=Sapphire RX 580 Pulse 8 GB.
Anakart=Gigabyte GA 990FXA-UD5.
RAM =16 GB DDR3.
İşlemci=AMD FX8350.
PSU=Xigmatek X-Calibre serisi 500W 80Plus güç kaynağı.
Kasa=Xigmatek kasa.

GTA 5 CS:GO FIFA 21 PES 2021 gibi oyunları oynadım hiç kasma donma görmedim ama sistem bir iki kere çok sıcak olduğundan kapandı bana ileride sorun falan yaşatmaz değil mi? Bu arada bilgisayarın etrafı kapalı diye kapanmış. Etrafını açtım havadar alana bıraktım orada hiç kapanmadı. GTA 5 dışında hiçbir oyun kapatmadı bilgisayarı. 1-2 sene sonra Ryzen işlemciye geçmeyi düşünüyorum ve bir tane Snowman soğutucu aldım 6 ısı borulu iki fanlı onu da takacağım sizin de değerli görüşlerinizi almak isterim.

Kapanma çok yüksek ihtimalle FX işlemcinizden kaynaklanıyor eğer stok soğutucuysa çok fazla ısınma problemi oluyor işlemcide. Ryzen bir işlemciye geçtiğinizde sisteminizde ileride sorun olmayacaktır.

Darboğaz var, GPU hariç parçalar eski ve PSU pek de kaliteli değil. Kasanın da önü büyük ihtimalle mesh değil, 185W ısı değerine sahip GPU içinde pişiyor.

Kaç liraya aldın sistemi?
bilgisayarcıdan almıştım şimdi ısınmıyor uzun zaman fullde gta 5 oynamıştım ozaman kapanmıştı ısıdan gece 7 saat açık kaldığı oldu ama hiç kapanmadı bence gta 5 den kaynaklı bilgisayarı 0 almadım bilgisayarcıdan aldım

Geri
Yukarı