Çözüldü RX 580 sistem kendini kapatıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

vacshot34

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Dün akşam oyun oynarken bilgisayarım kendini kapattı. Bu sabah da oynarken tekrar bilgisayarım kendiliğinden kapandı. İnternette araştırdığımda ise sorunun ekran kartı fanının dönmediğini anladım. Yardımcı olur musunuz? Bu arada ekran kartım AMD Rx580 8gb, 1 yıldır kullanıyorum, daha önce hiç böyle bir sorunla karşılaşmamıştım. (Bu arada görsel oyundayken değil, boştayken alındı.)
1608548096376.png

Son düzenleme:
Çözüm
Hayır Vatan sadece tedarikçidir. Ürünü faturası ile AMD Türkiye Yetkili servise götüreceksiniz. Fan sorunu yazılımsal olamaz. Yazılım ile fan yavaşlatılabilir ama durdurulamaz. Bu donanımsal bir sıkıntıdır bu yüzden sizin yapabileceğiniz bir şey yok.
Bu arada cevabımı çözüm olarak seçebilir misin?
Fan arızasından dolayı ısınma olmuştur, güvenlik amaçlı kart yanmasın diye sistemi otomatik kapatır.
aqw.PNG

Buradaki yetkili servislerde garanti devam ediyor ise ücretsiz tamir ettirebilirsiniz.

Fan arızasından dolayı ısınma olmuştur, güvenlik amaçlı kart yanmasın diye sistemi otomatik kapatır.
Eki Görüntüle 792947
Buradaki yetkili servislerde garanti devam ediyor ise ücretsiz tamir ettirebilirsiniz.

Teşekkür ederim ama bilgisayarı Vatan Bilgisayar'dan almıştım. Oraya götürmem daha iyi olmaz mı? Bir de benim Online derslerim olduğu için götürmek biraz sıkıntı olabilir, benim yazılımsal olarak yapabileceğim bir şey var mı? Ve bu sorun yazılımsal olabilir mi?

Hayır Vatan sadece tedarikçidir. Ürünü faturası ile AMD Türkiye Yetkili servise götüreceksiniz. Fan sorunu yazılımsal olamaz. Yazılım ile fan yavaşlatılabilir ama durdurulamaz. Bu donanımsal bir sıkıntıdır bu yüzden sizin yapabileceğiniz bir şey yok.
Bu arada cevabımı çözüm olarak seçebilir misin?

Çözüm

Geri
Yukarı