RX 580 sistem LoL'de FPS nasıl arttırılır?

Daha fazla  
Selam LoL'de son zamanlarda "bir şeyler ters gitti" hatasının yanı sıra:

LoL'de "bir şeyler ters gitti" hatası nasıl düzeltilir?

Bir de bu FPS düşüklüğü sorunu baş göstermeye başladı. Oyunu hangi ayara alırsam alayım 100 FPS civarında ve takım savaşları başladığında 60 FPS'nin altına rahatlıkla düşüyor. Eskiden böyle FPS sorunu falan yaşamazdım.

Çözüm olarak denediklerim:​

DX9 ayarını açmak ve oyun sırasında istemciyi kapatı her zamana çekmek oldu ama pek işe yaramış gibi gözükmüyor :(

Sistem özelliklerim:​

• Sapphire Radeon RX 580 Nitro+ 8 GB ekran kartım.
  • AMD Ryzen 5 2600X işlemcim.
  • Gigabyte B450M DS3H ana kartım.
  • Samsung 970 EVO 250GB M.2 SSD.
  • Inter-tech argus RGB CM unit 650W PSU.
  • Corsair Vengeance LPX 16 GB (2x8GB) DDR-4 3000MHz CL15.

Son düzenleyen: Moderatör:
İstemciden ayarlara gel görüntü kısmında eski dxd9 modunda çalıştırı işaretle ek olarak ekran yenileme hızın 144 ve üzeri ise grafik ayarlarında dikey eşitlemeyi bekleyi işaretleyip daha stabil bi oyun deneyimi yaşayabilirsin.

Selam LoL'de son zamanlarda "bir şeyler ters gitti" hatasının yanı sıra:

LoL'de "bir şeyler ters gitti" hatası nasıl düzeltilir?

Bir de bu FPS düşüklüğü sorunu baş göstermeye başladı. Oyunu hangi ayara alırsam alayım 100 FPS civarında ve takım savaşları başladığında 60 FPS'nin altına rahatlıkla düşüyor. Eskiden böyle FPS sorunu falan yaşamazdım.

Çözüm olarak denediklerim:​

DX9 ayarını açmak ve oyun sırasında istemciyi kapatı her zamana çekmek oldu ama pek işe yaramış gibi gözükmüyor :(

Sistem özelliklerim:​

• Sapphire Radeon RX 580 Nitro+ 8 GB ekran kartım.
  • AMD Ryzen 5 2600X işlemcim.
  • Gigabyte B450M DS3H ana kartım.
  • Samsung 970 EVO 250GB M.2 SSD.
  • Inter-tech argus RGB CM unit 650W PSU.
  • Corsair Vengeance LPX 16 GB (2x8GB) DDR-4 3000MHz CL15.
Eski mi kaldı oyunlara her hafta kaç tane güncelleme geliyor. Bakım falan yapmadıysan kasaya bakımlarını yap ve pc'ye performans ayarları yap ne yapayım diye sorma 50 tane video var yt'de. Bir de fightta FPS düşmesi herkese oluyor. Zamanında i9 ile 1080 ti sistemi olan yayıncılar bile 300 alıyorken fightta 180-144 arası FPS aldıklarını gördüm.

Eski mi kaldı oyunlara her hafta kaç tane güncelleme geliyor. Bakım falan yapmadıysan kasaya bakımlarını yap. Bir de fightta FPS düşmesi herkese oluyor. Zamanında i9 ile 1080 Ti sistemi olan yayıncılar bile 300 alıyorken fightta 180-144 arası FPS aldıklarını gördüm.

Sorun 60 FPS'nin altına düşmesi bunu nasıl çözebilirim? Ayrıca Client'te düzgün çalışmıyor sürekli sıkıntı yaşıyorum :(

Dediğim şeyleri yap olmazsa Client'i onar o da olmazsa sil yeniden yükle. PC çok iyi değil ama düşük-orta ayarlarda 60 FPS altına fightta bile olsa düşmemesi gerek.

Bir de %70 ekran kartı kullanımı ve işlemci de %40 civarı oluyor bilmiyorum format atacağım ama düzelir mi bilmiyorum :(

Geri
Yukarı