RX 580 Sistem Oyun Oynarken Yeniden Başlıyor

thecrowly34

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar oyun oynarken bilgisayar reset atıyor. OCCT programı ile test başlattım 5 dakikada reset attı. Windows olay günlüğüde paylaşıyorum.

Sistem özellikleri.
  • MSI X570'a Pro 4400 MHz.
  • T Force vulcan 3600 MHz Dual 16 GB RAM.
  • Hi level 120 GB SSD - 1 GB Seagate HDD.
  • Ryzen 3600X.
  • Xigmatek kasa.
  • Rampage 600W +80 Plus.
  • RX 580 4 GB.
Sizce sorun nerede arkadaşlar? Aklıma PSU geliyor ama pek emin değilim. 600W normal şartlarda yetmesi gerekiyor, ama markadan ötürü aklıma takıldı. Yardımlarınızı bekliyorum.

Screenshot_1.png

Kullanıcı modundaki sürücü kilitlenmesi nedeniyle HID-compliant headset aygıtı (konum (unknown)) çevrimdışı. Windows aygıtı yeniden başlatmayı 5 kez daha deneyecek. Bu sorun hakkında daha fazla bilgi için lütfen aygıtın üreticisine başvurun. olay günlüğünde şöyle yazıyor aygıt yöneticinden baktığımda ünlem işareti var bu resete sebep olur mu ?

Son düzenleme:
Merhaba hocam. Ben XFX RX 590 ekran kartımla sizin yaşadığınız sorunu, görüntü gidip kasa çalışmaya devam etmesi, WattMan hatası gibi hatalar ile çok uğraştım. Bende de 600W 80+ PSU mevcut. Öncelikle dediğim ayarları uygulayın derim. En son PSU'ya bakarsınız. Şuan hangi sürümü kullanıyorsunuz? Radeon programından veya Msi Afterburner programından kartın Frekans Mhz değerini 100-110 değer düşürüp, güç limitini -10 yapıp bir deneyin. Yine hata alırsanız 20.4.2 ve 20.2.2 sürümünde bu ayarları uygulayın. Bu sürümlerde de hata alırsanız dediğim ayarlara ek olarak undervolt işlemi uygulayın. Eğer Radeon programından ayar yapacaksanız görsele eklemiş olduğum Windows ayarlarından hızlı başlatmayı aç (önerilen) kısmındaki tik işaretini kaldırıp kapatın. Yoksa Radeon ayarlarınız sıfırlanır.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı 3.PNG
    Ekran Alıntısı 3.PNG
    20,3 KB · Görüntüleme: 51
DDU ile sürücüyü safe mode ile silin 20.4.2 sürümünü kurun ardından AMD performans kısmından voltaj ayarlarını durum 3 itibariyle 50 mv düşürün hepsini son duruma kadar, güç limitini %50'ye çekin ne kadar fullenebiliyorsa (güç limiti ayarı seçtiğinizde %50 daha çok tüketecek anlamı taşımıyor gerektiğinde güç çekebilmesi ve sizin yaşadığınız kilitlenmeler ya da darboğaz mı deyim tıkanmaları önler.

Merhaba arkadaşlar oyun oynarken bilgisayar reset atıyor. OCCT programı ile test başlattım 5 dakikada reset attı. Windows olay günlüğüde paylaşıyorum.

Sistem özellikleri.
  • MSI X570A PRO 4400 MHz.
  • T Force vulcan 3600 MHz Dual 16 GB RAM.
  • Hi level 120 GB SSD - 1 GB Seagate HDD.
  • Ryzen 3600X.
  • Xigmatek kasa.
  • Rampage 600W +80 Plus.
  • RX 580 4 GB.
Sizce sorun nerede arkadaşlar? Aklıma PSU geliyor ama pek emin değilim. 600W normal şartlarda yetmesi gerekiyor, ama markadan ötürü aklıma takıldı. Yardımlarınızı bekliyorum.

Eki Görüntüle 588927
Kullanıcı modundaki sürücü kilitlenmesi nedeniyle HID-compliant headset aygıtı (konum (unknown)) çevrimdışı. Windows aygıtı yeniden başlatmayı 5 kez daha deneyecek. Bu sorun hakkında daha fazla bilgi için lütfen aygıtın üreticisine başvurun. Olay günlüğünde şöyle yazıyor aygıt yöneticinden baktığımda ünlem işareti var bu resete sebep olur mu?

Öncelikle hayatımda gördüğüm en saçma sistemlerden birini yapmışsınız. O fiyata 2060'lı sistem toplanırdı. PSU W olarak yüksek ama markası dandik. Rampage düşmanı değilim ama PSU gibi önemli bir ürün ki siz buna sistemi emanet ediyorsunuz, kaliteli ürünlerden seçilmelidir. Driver'i silin yükleyin. Olmadı kartı iade edin.

Öncelikle hayatımda gördüğüm en saçma sistemlerden birini yapmışsınız. O fiyata 2060'lı sistem toplanırdı. PSU W olarak yüksek ama markası dandik. Rampage düşmanı değilim ama PSU gibi önemli bir ürün ki siz buna sistemi emanet ediyorsunuz, kaliteli ürünlerden seçilmelidir. Driver'i silin yükleyin. Olmadı kartı iade edin.
Sistemi yeni toplamadım zamanla parcaları tek tek alarak upgrade ettim sıfırdan olsa tabiki böyle dizmezdim kasayı :)
Hocam tam olarak Radeon programı üzerinden nasıl bir ayar yaptınız?
Hocam radeondan yapmadım msi after burn ile mhzleri geri çektim ama daha önce aktif olarak kullandıgım ekran kartıydı böyle sorunlar yoktu ona rağmen yine restart atınca pcden olmadıgını anladım sorunun

Anlıyorum kartın garantisi var mı?
Ekran kartının yok ama daha önceden ekran kartını aktif olarak kullanıyordum sisteme x570 a pro ile ramlari ekleyince ortaya cıktı anakarttanda şüpheliyim acıkcası.
Sisteme tekrardan format atıldı ama oyun oynarken reset sorunu devam ediyor.
Sisteme yeni powersupply aldım highpower 750w +80 ama yük altında restart atmaya devam ediyor yardımcı olabilecek var mı ?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı