RX 5500XT sistem oyun oynarken yeniden başlıyor

• Konuyu başlatan dnzsvm
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 16
  • Görüntüleme 871

dnzsvm

Decapat
Daha fazla  
Valoranttaydım yarım saat falan oyundaydım. Sonra 2. el girerken dondu ve yeniden başlattı. Neden olmuş olabilir? Dün ekran kartı driveri güncelledim.
  • MSI RX 5500 XT 4 GB Mech.
  • i5 10400F.
  • Corsair 8 GB RAM.
  • MSI H410M A PRO.
  • Frisby 600W kasa.
  • SanDisk 240 GB SSD.

Donup yeniden başlama anlık bir sıkıntı da olabilir, genel bir arızaya da işaret edebilir. Şimdiden bir şey söylemek zor. Windows ve sürücüler güncel olsun oynamaya devam et. 1-2 kere daha aynısı olursa alternatif bir güç kaynağı dene veya servise gönder
Bu isteğe bağlı güncellemeleri yapmalımıyım.
Bu sorun Windows'la alakalı son 1 haftada 1000 kişiden fazla kişi bu konu ile alakalı rapor gönderdi.
İsteğe bağlı güncellemeleri yapmalımıyım hepsini.

Dosya Ekleri

• resim_2021-03-09_224333.png
    resim_2021-03-09_224333.png
    1,5 MB · Görüntüleme: 26
En son çıkan driver bende de kurulu. Bir sorunla karşılaşmadım ama yine de sürücüden kaynaklı olabilir. Bir de PSU modeli nedir? 600W ama verimliliği düşükse sistemi besliyemiyor olabilir.

AMD yazan güncelleme varsa o hariç hepsini yapabilirsin. Sistemde ekran kartı sürücüsü olmazsa Windows kendisi saçma sapan bir tane indiriyor. Şu anlık bir sorun yok ama aklında bulursun.

OCCT test te hata veriyor 5sn içinde neden böyle acaba.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (9).png
    Ekran Görüntüsü (9).png
    1,1 MB · Görüntüleme: 29
  • Ekran Görüntüsü (8).png
    Ekran Görüntüsü (8).png
    1,2 MB · Görüntüleme: 34
  • Ekran Görüntüsü (7).png
    Ekran Görüntüsü (7).png
    1,1 MB · Görüntüleme: 32
Güç sorunu ve işlemci çökmesi var burada da. Farklı bir güç kaynağı ile deneme veya servise gönderme iyi bir seçenek olur. Marka kaliteli değil, arıza çıkma ihtimali ola
Eski Sürümlerden indirdim bir sorun çıkmadı. Yeni sürüm sıkıntılıymış galiba.

Yeni konular

Geri
Yukarı