RX 580 sistem PUBG'de 20-30 FPS'e düşüyor

tweety0

Zeptopat
Daha fazla  
Herkese merhaba,
Konuya direk girmek gerekirse internet üzerinden izlediğim videolarda benimle aynı sisteme sahip arkadaşların oyunlarda aldığı FPS degerleri benimkinden daha yüksek. Acaba ayarlarımda mı sıkıntı var diye yapamadığım performans ayarları kalmadı, lakin yine de onların aldığı FPS değerlerine ulaşamadım. Örnek vermek gerekirse izledigim videolarda Steam PUBG'de Ultra ayarlarda 60-75 arası FPS alırlarken ben aynı sistemde yer yer 20-30 kadar düşebiliyorum bunun sıkıntısı ne olabilir yardım edebilecek var mı?
Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese merhaba,
Konuya direk girmek gerekirse internet üzerinden izlediğim videolarda benimle aynı sisteme sahip arkadaşların oyunlarda aldığı FPS degerleri benimkinden daha yüksek. Acaba ayarlarımda mı sıkıntı var diye yapamadığım performans ayarları kalmadı, lakin yine de onların aldığı FPS değerlerine ulaşamadım. Örnek vermek gerekirse izledigim videolarda Steam PUBG'de Ultra ayarlarda 60-75 arası FPS alırlarken ben aynı sistemde yer yer 20-30 kadar düşebiliyorum bunun sıkıntısı ne olabilir yardım edebilecek var mı?
Şimdiden teşekkürler.

Sisteme virüs bulaşmış olabilir.

Herkese merhaba,
Şimdiden teşekkürler.
İşlemciniz nedir ?

Sisteminizin tüm özelliklerini, oyun içi sıcaklık ve sistem kullanım değerlerinizi tahmin etmemiz biraz zor hocam. Bunları detaylandırırsanız daha rahat yardımcı olunur.

Sisteme virüs bulaşmış olabilir.

Bütün taramaları yaptım Windows Defender üzerinden ancak PC de virüs bulunmadı.

İşlemciniz nedir?

i3 10100F.

Sisteminizin tüm özelliklerini, oyun içi sıcaklık ve sistem kullanım değerlerinizi tahmin etmemiz biraz zor hocam. Bunları detaylandırırsanız daha rahat yardımcı olunur.

GPU: RX 580 4 GB.
CPU: i3 10100F.
RAM 1x16 GB 2666MHz.
Anakart: Prime H410M-D
Güç kaynağı: Corsair VS 550.
Sıcaklık değerleri oyun sırasında ekran kartı Max 72 dereceleri görüyor.
İşlemci ise Max 65- 70leri görüyor yük altındayken.

Herkese merhaba,
Şimdiden teşekkürler.

Yardım edebilecek yok mu?

Son düzenleme:
Fps artışı sağlıyor üstünede fps yi sabit tutuyor. Mesela oyundayken fareyi hızlıca oynatınca fps düşüyor. Çift ram olunca böyle bir sorun olmuyor.(Tabi oyunada bağlı)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Örnek olarak videoda hareketli olduğu yerlerde fps olarak çift Ram fark atıyor ama video sonunda hareket durunca fps eşitleniyor.

Geri
Yukarı