RX 580 sistemde ani donma

ManyaPat

Hectopat
Daha fazla  
Anakartımda RX 580 deniyorum fakat driverları doğru kurduğum halde... 2 farklı RX 580'de denedim, ikisinde de sonuç. Aynı ekran kartında sorun olmadığını kesinleştirdim farklı bir bilgisayarda deneyip. Power supplyden şüpheleniyorum. FurMark denediğimde 10 - 20 saniye bazen 2 - 3 dakikadan sonra bütün bilgisayar donup kalıyor. İmleç dahil oynamıyor.

Anakart: ASUS Prime B3660M-K
Power Supply: Zalman ZM600-LE 600W.
RAM: 2x8 2666 MHz.
Denediğim ekran kartları: MSI Armor OC Edition RX580 8g, ASUS Dual Radeon RX 580 OC 8g.

Yakında elime Gigabyte GA-AB350 anakartı gelecek. Onun üzerinde deneyeceğim. Başka bir PSU aldım onunla birlikte fakat gelecek olan PSU 500W. Gelmesi ne yazık ki 1 haftayı bulucağı için bu anakartta denemem gerekiyor. Ekran kartını önerilerinizi bekliyorum. Padler ve termal macun daha yeni değiştirildi. Dediğim gibi ekran kartları başka bir kasada çalışıyor.

İşlemci nedir?
DDU ile sürücü kaldırıp 23.8.1 kurar mısınız?

Hocam ani güç dalgalanması ve güç kesme durumu mevcut gibi duruyor el üstü baktığımızda elinizdeki PSU'yu test etme şansınız var mıdır?

PSU'dan degilmis sanirsam su anda elime farkli bir anakart ulasti baska bir PSU ve anakart ile deneyip tekrar geri donus yapacağım eger olmazsa arkadasin dedigi surumu yuklemeyi deneyecegim. iyi günler.

İşlemci nedir?
DDU ile sürücü kaldırıp 23.8.1 kurar mısınız?

Parçalar elime ulaştı yeni SSD, yeni PSU, yeni işlemci ve yeni anakart ile denedim.
Hala aynı hata devam etmekte düzelen şey şuki bilgisayar artık donmuyor direk mavi ekran veriyor. Dediğiniz sürümü kurdum fakat hata aynı devam etmekte.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı