RX 580 sistemde çift monitör kullanırken bilgisayar kapanıyor

2001

Kilopat
Daha fazla  
Ekran kartım RX 580 güç kaynağım 750W. Şimdi ikinci ekran aktif olmasa bile sadece kablosu takılıylen örnek olarak PUBG'ye girdiğim zaman bazen hemen bazen direk mavi ekran bile vermiyor ekran kararıyor değişik bir kasma sesi gelip yeniden başlatıyor bilgisayar. Sorun ne olabilir acaba? 1. monitör DP 2. monitör HDMI ile bağlı (VGA'dan HDMI'a dönüştürücü ile kullanıyorum) can sıkan bir durum oluyor artık o yüzden yardımlarınıza ihtiyacım var. Önceden böyle bir sorun yoktu, iki ekran aktif kullanırken rahat rahat hem oyun oynuyordum hem de yan ekrandan bir şeyler izleyebiliyordum. Sistem R5 3600 anakart MSI B450M Pro M.2 Max RAM 16 GB 3600 MHz (XMP kapatıp denedim gene çözülmedi)

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam! Bu sorunu çözmen için sana yardımcı olacağım birkaç yöntem:

1)Monitoru ekran kartına mı bağlıyorsun anakarta mı?
Eğer birini ekran kartına birini anakarta takarsan çalışmaz.

2)Monitoründe herhangi bir sorun olup olmadığını kontrol et.

3)Ürünlerin garantisi varsa garantiye göndermeni tavsiye ederim.

Selam! Bu sorunu çözmen için sana yardımcı olacağım birkaç yöntem:

1)monitoru ekran kartına mı bağlıyorsun anakarta mı?
Eğer birini ekran kartına birini anakarta takarsan çalışmaz.

2)monitoründe herhangi bir sorun olup olmadığını kontrol et.

3)ürünlerin garantisi varsa garantiye göndermeni tavsiye ederim.

Monitörleri ekran kartına bağlıyorum monitörde sıkıntı yok çünkü televizyon olarak kullanıyorum veya tek o monitörü de kullandığımda sorun olmuyor garantileri yok maalesef.

Monitörleri ekran kartına bağlıyorum monitörde sıkıntı yok çünkü televizyon olarak kullanıyorum veya tek o monitörü de kullandığımda sorun olmuyor garantileri yok maalesef.

Kanka dönüştürücü sorunu olabilir benim bir arkadaş vardı oda bu sorunu yaşıyordu VGA HDMI çevirdiğinden kaynaklı olduğunu anladı düzeldi dönüştürücü kullanmayınca.

Kanka dönüştürücü sorunu olabilir benim bir arkadaş vardı oda bu sorunu yaşıyordu VGA HDMI çevirdiğinden kaynaklı olduğunu anladı düzeldi dönüştürücü kullanmayınca.

Deneyeyim bakayım ama dönüştürücüsüz VGA girişi yok ekran kartında kullanamam kaliteli bir dönüştürücü alayım bir de öyle deneyeyim eski dönüştürücü kaliteliydi şimdikini 15 TL'ye yol üstü dükkandan almıştım.

Deneyeyim bakayım ama dönüştürücüsüz VGA girişi yok ekran kartında kullanamam kaliteli bir dönüştürücü alayım bir de öyle deneyeyim eski dönüştürücü kaliteliydi şimdikini 15 TL'ye yol üstü dükkandan almıştım.
büyük ihtimal ondandır çünkü bu dönüştürücülerin içinde başka USB bellek içleri kullanıyorlar bu da sorun yaratıyor

Geri
Yukarı