RX 580 sistemde düşük GPU kullanımı ve düşük FPS

İşletim sistemi
Windows 10

CarlitosWAY

Decapat
Merhabalar, neredeyse tüm oyunlarda ekran kartı kullanımım %50'yi geçmiyor ve 90-100 FPS'de oynuyorum. Monitörüm 144 Hz olduğu için yırtılmalar oluyor. Ekran kartımın %100'ünü kullanıp daha yüksek FPS almak istiyorum. Bunu nasıl sağlayabilirim? Driverlerim falan hepsi güncel.
Sistem özelliklerim:
  • Ekran kartı: RX 580 8 GB OC.
  • İşlemci: AMD Ryzen 5 1600 six-Core Processor.
  • Anakart: B450M Pro M.2
  • RAM: 8 GB 3000 MHz.

Dosya Ekleri

• resim_2021-08-19_221608.png
    resim_2021-08-19_221608.png
    2,2 MB · Görüntüleme: 50
Oyunun grafiklerini yükseltmeyi deneyin. Dual Channel RAM faydalı olabilir. Bir de mevcut işlemciyi daha yüksek bir işlemci ile değiştirmek de katkı sağlar ekran kartı kullanımını ve FPS'yi arttırmayı bütçe yoksa yazılımsal olarak ayarlar yapabilirsiniz.

Merhaba
Bende de aynı sorun var işlemcim Ryzen 5 2600 RX 580 4 GB var ve FPS 100-150 arası oluyor
Daha düşük sistemlerde FPS daha yüksek oluyor tam çözemedim.
Oyunun grafiklerini yükseltmeyi deneyin. Dual Channel RAM faydalı olabilir. Bir de mevcut işlemciyi daha yüksek bir işlemci ile değiştirmek de katkı sağlar ekran kartı kullanımını ve FPS'yi arttırmayı bütçe yoksa yazılımsal olarak ayarlar yapabilirsiniz.

Yazılımsal ayarlardan kastınız nedir?

Merhaba
Bende de aynı sorun var işlemcim Ryzen 5 2600 RX 580 4 GB var ve FPS 100-150 arası oluyor
Daha düşük sistemlerde FPS daha yüksek oluyor tam çözemedim.

Yazılımsal ayarlardan kastınız nedir?
Mesela ekran kartı denetim masasından doku ayarını kaliteye çekebilirsiniz. İşlemci kullanımını azaltırsak ekran kartı kullanımı da artıcaktır bu arada.Ayar vardı baya da şu an aklıma gelmedi pek.

Geri
Yukarı