i7 4770 ve RX 580 düşük GPU kullanımı

onurzengin0

Femtopat
Daha fazla  
Oyunlarda ekran kartım tam olarak çalışmıyor. Örnek verecek olursam Apex Legends oyununda işlemci kullanımım %50 %60 civarında iken ekran kartımın kullanımı sürekli dalgalanıyor. %43 %23 %80 gibi değerler görüyorum. Arada sırada %99 oluyor fakat 1 2 saniye geçmiyor. Yüksek FPS alsam bile öyle hissettirmiyor sanki 30 FPS oynuyormuşum hissi veriyor. Aynı şekilde BF5'de de bu sorunla karşılaşıyorum. BF5'de en düşük ayarlarda 30 40 FPS alıyorum. DDU ile temiz kurulum yaptım bütün driverlar güncel temiz format atıldı fakat hiçbiri sorunumu çözmedi. İnternetten i7 4770 RX 580 videolarını kontrol ettiğimde %99 tam kullanımda çalıştığını ve benden daha fazla FPS aldıklarını gördüm. Ek olarak sıcaklık değerlerim normal, ekran kartı 60 65 derece civarında işlemcim ise en fazla 68 derece görüyor.

Bileşenlerim;

i7 4770.
RX 580 4 GB.
8 GB RAM (4x4)
H81M-P33 anakart.
FSP 650 80+ güç kaynağı.
240 GB SSD (oyunlar SSD ile denendi)

Son düzenleyen: Moderatör:
SSD marka ve modeli nedir? 2x4 GB yazdığın oyunlar için fena bir miktar değil, çift kanal bant genişliğin var.
Kingston A400
İşte yetmiyor olabilir. Zaten Windows 2 GB yakın alıyor kendine. RAM'ler ayrıca DDR3 ve yavaşlar.

Hocam RAM miktarından kaynaklandığını düşünmüyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Buradaki arkadaşda 2x4 RAM kullanıyor mesela.

Ben de benzer bir sistem kullanmıştım RX580'larda bu sorun (sorun sanırım) var. Ama FPS falan düşmesi yaşamadım ama kullanım sizinki gibiydi o hissi de yaşamadım 30 FPS'le oynuyormuşsunuz gibi hissettiren şeyi.
+RAM'ler 8+4'tü 1600MHZ'de çalışıyordu işe yarar bir bilgi mi bilemiyorum. BIOS'tan kaç MHZ olduğuna bakabilir biraz yükseltebilirsiniz.

Ben de benzer bir sistem kullanmıştım RX580'larda bu sorun (sorun sanırım) var. Ama FPS falan düşmesi yaşamadım ama kullanım sizinki gibiydi o hissi de yaşamadım 30 FPS'le oynuyormuşsunuz gibi hissettiren şeyi.
+RAM'ler 8+4'tü 1600MHZ'de çalışıyordu işe yarar bir bilgi mi bilemiyorum. BIOS'tan kaç MHZ olduğuna bakabilir biraz yükseltebilirsiniz.
Hocam en fazla 1600MHZ destekliyor. Bu değerde calıştırıyorum bende.

Yeni konular

Geri
Yukarı