RX 580 sistemde Dying Light oynarken akıcılık yok

EmirNaldelen3

Femtopat
Daha fazla  
Selamlar AMD Radeon RX 580 AMD Ryzen 5 4500 sistemimde Dying Light 1'de 85 ila 120 arasında bir FPS alıyorum 165 Hz monitörüm var ama oyunda akıcılık yok nedeni nedir acaba?

Vsync açmayı deneyebilirsin, yada MSI Afterburner ile oyunu oynarken test yap 0.1% FPS 60 altına düşerse mini kasmalar yaşatıyodur.

Selamlar AMD Radeon RX 580 AMD Ryzen 5 4500 sistemimde Dying Light 1'de 85 ila 120 arasında bir FPS alıyorum 165 Hz monitörüm var ama oyunda akıcılık yok nedeni nedir acaba?

V-Sync açmayı veya kapatmayı deneyin yani açıksa kapatın kapalıysa açın driveriniz güncel değilse güncelleyin CPU ve GPU'nun sıcaklıklarını kontrol edin MSI Afterburner yükleyin frametime ile bir kontrol edin eğer FPS'iniz tutarsızsa yani 10 olup bir anda 100 falan oluyorsa ondanda oluyor olabilir bir de arka planda kullanmadığınız uygulamalar varsa kapatın.

Oyunda ani düşüşler olmuyor hep aynı 85 120 arasında 120 olsa da akıcılık yok ve V-Sync oyun içinden mi kapatacağım.

Akıcılık yok ise Frametime'dan kaynaklıdır, %100 böyle demiyorum fakat MSI Afterburner indirip bakın.

Yeni konular

Geri
Yukarı