RX 580 sistemde Fortnite kasıyor

İşletim sistemi
Windows 10

Ssenseless

Hectopat
Daha fazla  
RAM
8
Ekran kartı
RX 580 8 GB
Anakart
Prime A320-F
İşlemci
AMD Ryzen 5 3600.
Fortnite'ı açıyorum zaten açılımı yavaş sürüyor ilk açıldığında sorduğu sistemine göre otomatik ayar yapılsın mı sorusuna da evet dedim Ultra ya çekti ve ana menü ye gelince oynaya basıyorum ve yükleme ekranında takılıyor crash verip atıyor önceden en azından o oyunu çok zaman geçtiği için iptal ediyordu 1.maçtan sonra az çok düzelmeye başlıyordu her oyunu açtığımda en az 1 el girip o maçı iptal edip 120 FPS ama FPS droplarla az çok oynanabiliyordu düşük ayarlar-Ultra ayarlar fark etmeksizin RAM'in %98'ini ekran kartının %ikisini işlemcinin de %5'ini kullanıyor (ortalama değerler) evet RAM'im çok yüksek değil ama 30-60 FPS sabit oynatabilir diye düşünüyorum.

Hocam öncelikle merhaba, sorun gördüğüm kadarıyla ekran kartında değil 8 gb ram artık fortnite için yeterli değil maalesef arkadaşımın 3060 lı sisteminde de aynı durum söz konusuydu sonradan ram ekleme yaparak 16 yaptı sorun çözülmüştü, bu yüzden tek tavsiyem şuan kullandığınız ram model ve değerlerine uygun 2. Bir ram almanız olacaktır, umarım işinize yarar iyi günler.

Hocam öncelikle merhaba, sorun gördüğüm kadarıyla ekran kartında değil 8 GB RAM artık Fortnite için yeterli değil maalesef arkadaşımın 3060'lı sisteminde de aynı durum söz konusuydu sonradan RAM ekleme yaparak 16 yaptı sorun çözülmüştü, bu yüzden tek tavsiyem şu an kullandığınız RAM model ve değerlerine uygun 2. bir RAM almanız olacaktır, umarım işinize yarar iyi günler.

RAM'in düşük olduğunun bende farkındayım ama benim asıl sormak istediğim işlemci ve ekran kartı neden o kadar az kullanılırken RAM'i %98 kullanıyor 2. bir RAM alana kadar bu sorunu çözsem işe yaramaz mı tek çözümü ilave RAM takviyesi yapmak mı?

RAM'in düşük olduğunun bende farkındayım ama benim asıl sormak istediğim işlemci ve ekran kartı neden o kadar az kullanılırken RAM'i %98 kullanıyor 2. bir RAM alana kadar bu sorunu çözsem işe yaramaz mı tek çözümü ilave RAM takviyesi yapmak mı?
Hocam ram'in %98 olup diğer bileşenlerin %2-3 olmasının sebebi raminizin yeterince bilgiyi belleğe alamıyor oluşu bildiğim kadarıyla, aslında baktığınız zaman ekran kartı ve işlemciye işlenecek bilgiler transfer olamıyor ram yetersizliğinden dolayı, bu yüzden de o şekilde bir istatistik ile karşılaşıyorsunuz, ve evet maalesef başka bir çözüm yok yeni ram aldığınızda sorun çözülür, zaten 16 gb ram dönemi çoktan geldi geçti sizi rahatlatacak bir hamle olduğu da aşikârdır, tekrar iyi günler hocam.

Hocam RAM'in %98 olup diğer bileşenlerin %2-3 olmasının sebebi raminizin yeterince bilgiyi belleğe alamıyor oluşu bildiğim kadarıyla, aslında baktığınız zaman ekran kartı ve işlemciye işlenecek bilgiler transfer olamıyor RAM yetersizliğinden dolayı, bu yüzden de o şekilde bir istatistik ile karşılaşıyorsunuz, ve evet maalesef başka bir çözüm yok yeni RAM aldığınızda sorun çözülür, zaten 16 GB RAM dönemi çoktan geldi geçti sizi rahatlatacak bir hamle olduğu da aşikârdır, tekrar iyi günler hocam.

Tamamdır teşekkür ederim iyi günler.

Aynı ekran kartı aynı seviyede olabilecek bir işlemciye sahibim.
Daha geçenlerde 8 GB ram varken bende oyun içinde takılmalar alıyordum.
16 GB ram yaptım şuan üstüne Fortnite performans modunu (görüntüden biraz feragat ile yüksek fps) seçtim. Şuan sorunsuz oynuyorum. Tavsiyem diğer arkadaş gibi, ram eklemeniz.

Aynı ekran kartı aynı seviyede olabilecek bir işlemciye sahibim.
Daha geçenlerde 8 GB RAM varken bende oyun içinde takılmalar alıyordum.
16 GB RAM yaptım şu an üstüne Fortnite performans modunu (görüntüden biraz feragat ile yüksek FPS) seçtim. Şu an sorunsuz oynuyorum. Tavsiyem diğer arkadaş gibi, RAM eklemeniz.

Tamamdır teşekkürler

Geri
Yukarı