RX 580 sistemde FPS düşmeleri

EXA55

Decapat
Daha fazla  
RAM
16x2 3200MHz
Ekran kartı
AORUS RADEON RX 580 8 GB
Anakart
OEM H110
İşlemci
İntel İ7-6700 3.40GHz
Merhaba arkadaşlar. Dün 2. el bir kasa getirdim eve fakat büyük bir problemi var. Hangi oyunu açsam 10-30 saniye aralıklara 5-15 saniye arası süren FPS dropları yiyorum. Bu droplar FPS'im kaç olursa olsun 20'ye 30'a indiriyor. Aşağıya birkaç tane oyun içi performans değeri bırakacağım. Bu değerler sürekli değişiyor. RDR oynarken GPU kullanımı %100 sabit, sıcaklığı 60-80 arası gidip gelirken CPU kullanımı sürekli değişiyor. Darboğaz mı yapıyor, donanımsal bir sorun mu var çözemedim yardımlarınızı bekliyorum.

Sistem özellikleri:
RX 580 8 GB.
Intel i7-6700 3.4 GHz.
32 GB RAM.
500 GB SSD.

Dosya Ekleri

• Screenshot_6.png
    Screenshot_6.png
    68,5 KB · Görüntüleme: 76
  • Screenshot_7.png
    Screenshot_7.png
    22,3 KB · Görüntüleme: 63
PSU arızasında Furmark GPU CPU Testlerinde %90 PC Kapanıyor Şuan Aldıgın FPS - DROP Durumları ne durumda ?
Daha önce FurMark GPU testinde PC kapanmıştı. Başında durmadığım için kaçıncı dakikada kapandı bilmiyorum ama kapanma derken sadece görüntü gitti kasa çalışmaya devam ediyordu. Şu an aldığım FPS DROP da bir değişim yok.

Bunları formattan önce bi dene sana zahmet bi farklılık görüyormusun belirt işlemcinin yükünü azaltıcaz ısı kaynaklı ise uygun fiyatlı işlemci fanı önerebiliriz.

Bu Ayarlardan Sonra Pcye Reset atıp sonra deneme yaparmısınız.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    39,7 KB · Görüntüleme: 9
  • 2.png
    2.png
    20,5 KB · Görüntüleme: 8
  • 3.png
    3.png
    27,6 KB · Görüntüleme: 7
  • 4.png
    4.png
    273,8 KB · Görüntüleme: 6
  • 5.png
    5.png
    288,9 KB · Görüntüleme: 8
Bunları formattan önce bi dene sana zahmet bi farklılık görüyormusun belirt işlemcinin yükünü azaltıcaz ısı kaynaklı ise uygun fiyatlı işlemci fanı önerebiliriz.

İşlemci ısım gayet ideal. Hatta bu yüzden ayrı bir konu açtım burda.

İşlemci sayısı bende 8. Yine de 4ü mü işaretliyeyim?

Bu Resimdeki dahil ayarlayıp denermisiniz

İşlemci ısım gayet ideal. Hatta bu yüzden ayrı bir konu açtım burda.

İşlemci sayısı bende 8. Yine de 4ü mü işaretliyeyim?
Resimler örnek full performansa geçiriceksin pc'yi en yüksek neyse o

Bu ayarlamalardan sonrada düzelmezse
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Videoyu inceleyin bu tarz bi sorununuz olabilir anakartla alakalı biosda slow modunu disabled yaparak denersiniz olmadı anakartdan şüphe duymamız gerekebilir.

Dosya Ekleri

• 6.png
    6.png
    41,3 KB · Görüntüleme: 8
Son düzenleme:
Bu Resimdeki dahil ayarlayıp denermisiniz

Resimler örnek full performansa geçiriceksin pc'yi en yüksek neyse o

Bu ayarlamalardan sonrada düzelmezse
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Videoyu inceleyin bu tarz bi sorununuz olabilir anakartla alakalı biosda slow modunu disabled yaparak denersiniz olmadı anakartdan şüphe duymamız gerekebilir.
Sanki ufak bi düzelme oldu ama droplar devam ediyor.

Sanki ufak bi düzelme oldu ama droplar devam ediyor.
ustam formatını tazelediysen yazılımsal yapabilecek bişey kalmadıgını düşünüyorum videoyu incele bu tarz bu sorunun olabilirmi şöyle söleyim benim 3. pcde ryzen 3 1200 rx 570 le daha fazla fps alıyorum tabi internet testinide yapmanda fayda war 44 - 50 mbss hızlarda benim aldıgım fps 60 hz mönitörde 80 - 120 civarı 0 drop 144 hz mönitörde ise 120 - 300 fps CSGO Testi bu gta 5 de ise min 60 max 140-150 civarı geziyor.

Sana attıgım ayarlar çercevesinde o bilgisayar drop yememesi için full performans ayarlı r5 sistemde fpsler 100 üstünde bu arada.

ustam formatını tazelediysen yazılımsal yapabilecek bişey kalmadıgını düşünüyorum videoyu incele bu tarz bu sorunun olabilirmi şöyle söleyim benim 3. pcde ryzen 3 1200 rx 570 le daha fazla fps alıyorum tabi internet testinide yapmanda fayda war 44 - 50 mbss hızlarda benim aldıgım fps 60 hz mönitörde 80 - 120 civarı 0 drop 144 hz mönitörde ise 120 - 300 fps CSGO Testi bu gta 5 de ise min 60 max 140-150 civarı geziyor.

Sana attıgım ayarlar çercevesinde o bilgisayar drop yememesi için full performans ayarlı r5 sistemde fpsler 100 üstünde bu arada.
Abi dediğim gibi işlemci MHzsini 800e düşürüyordu sıcaklık 40-50 olsa bile. Ben de ThrottleStopdan bi kaç ayar yaptım sıkıntısız oynuyorum 3 saattir. Acaba PCye zarar verir mi?

Abi dediğim gibi işlemci MHzsini 800e düşürüyordu sıcaklık 40-50 olsa bile. Ben de ThrottleStopdan bi kaç ayar yaptım sıkıntısız oynuyorum 3 saattir. Acaba PCye zarar verir mi?
Pc kapanır mavi ekran hatası verebilir zaten bundan dolayı yaptıgını anlamış olursun.
Full performans modunda çalışmıyor nedense bu şekilde sorununu çözdüysen işlemci sıcaklıgını takip etmeyi unutma 90-95 derecelere dikkat et.

Pc kapanır mavi ekran hatası verebilir zaten bundan dolayı yaptıgını anlamış olursun.
Full performans modunda çalışmıyor nedense bu şekilde sorununu çözdüysen işlemci sıcaklıgını takip etmeyi unutma 90-95 derecelere dikkat et.
90-95i geçtim 65i bile aşmıyor garip bir şekilde. Ben de anlamadım ısnmamasına rağmen nasıl saçma bir şekilde gücünü düşürdüğünü.

Geri
Yukarı