Çözüldü RX 580 sistemde mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

Tuna..11

Hectopat
RAM
Corsair Corsair CMK16GX4M2D3000C16 Vengeance LPX (2x8)
SSD veya HDD modeli
segata 3.5 2tb Adata XPG Spectrix S40G 256 GB
Ekran kartı
AMD RX 580
Anakart
ASUS TUF B450-PRO Gaming
İşlemci
AMD Ryzen 5 2600X.
Merhaba arkadaşlar, son 3 4 gündür siyah ekran alıyordum ve bugün itibarıyla siyah ekran gitti yerine mavi ekran hatası gelmeye başladı çok sıklıkla mavi ekran alıyorum nasıl çözebilirim?
Not: Dün akşam siyah ekran hatasını çözmek için BIOS'u güncelledim ve işlemci ve RAM'in voltajını artırdım işlemcinin voltajını 1.2 RAM'in ise 1,4 yaptım.
Sistemim.
Windows 11.
ASUS TUF B450-PRO Gaming.
AMD Ryzen 5 2600X.
AMD RX 580.
Corsair Corsair CMK16GX4M2D3000C16 Vengeance LPX (2x8)
Adata XPG Spectrix S40G 256 GB 3500MB-1200MB/s M.2 PCI-e SSD AS40G-256GT-C (Windows kurulu)
Seagate 3.5 2TB.

Minidump dosyası: (çok sayıda mavi ekran aldım ama sadece 2 tane minidump dosyası var)

Çözüm
evet hocam yanlış hatırlamıyorsam
Siyah ekran hatası için uygulamış olduğunuz tüm ayarları varsayılan hale getirin. Sanırım tüm işlemleri BIOS üzerinden yaptınız. Garanti olması adına direkt olarak BIOS ayarlarını sıfırlayın. Siyah ekran sorununa gelecek olursak Wattman hatası alıyorsunuz. Wattman hatası için gereken bilgiyi aşağıdaki rehberden bulabilirsiniz.
Mavi ekran hatası verdiği zaman %100 olmadan mı kapatıyorsunuz? Dökümler tam oluşamamışa benziyor.

Bir şey sormak istiyorum. Mavi ekran sorunu Notta yazdığınız işlemleri uyguladıktan sonra mı oluşmaya başladı?

Mavi ekran hatası verdiği zaman %100 olmadan mı kapatıyorsunuz? Dökümler tam oluşamamışa benziyor.

Bir şey sormak istiyorum. Mavi ekran sorunu Notta yazdığınız işlemleri uyguladıktan sonra mı oluşmaya başladı?
hayır ben kapatmıyorum kendisi %100 oluyor ve kendisi yeniden başlatıyor
isterseniz hemen bir tane oyun girip mavi ekran hatasını alıp tekrardan atim dump dosyasını

Siyah ekran hatası için uygulamış olduğunuz tüm ayarları varsayılan hale getirin. Sanırım tüm işlemleri BIOS üzerinden yaptınız. Garanti olması adına direkt olarak BIOS ayarlarını sıfırlayın. Siyah ekran sorununa gelecek olursak Wattman hatası alıyorsunuz. Wattman hatası için gereken bilgiyi aşağıdaki rehberden bulabilirsiniz.

Çözüm
dostum bakabilirmisin güncelledim az önce tekrardan aldım 053122-8187-01.dmp
@KojiroHyuga04 hocam bakabilirmisiniz 053122-8187-01.dmp
@LSD hocam dedinizi yaptım sıkıntı yok şuanlık çözüm olarak belirteceğim yazdınızı bi sıkıntı çıkmaz ise

Son düzenleme:

Geri
Yukarı