Çözüldü RX 580 Sistemde Minecraft kasıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Eternal777

Hectopat
Merhabalar, Minecraft oynuyorum, fareyi çevirirken dünya takılarak dönüyor. Neden böyledir? Nasıl çözebilirim?
RX 580 8 GB.
i5 8400.
2x8 2400 MHz RAM.

Son düzenleyen: Moderatör:
Optifine gibi şeyler kurman lazım. Minecraftta böyle kronik sorunlar oluyor. Oyunu 250 fps de oynuyorsun ama kasım kasım kasılıyor gibi görünüyor. Optifine yükleyip vsync ayarını açarsan baya düzeltiyor bende ancak böyle oynayabiliyorum.

Genede oyunu açınca F3 tuşuna basıp fps kaç ona bak. Belkide bi sıkıntı vardır ve 15-20 fps alıyosundur o zaman ona göre bir şeyler yaparız.

Optifine gibi şeyler kurman lazım. Minecraftta böyle kronik sorunlar oluyor. Oyunu 250 fps de oynuyorsun ama kasım kasım kasılıyor gibi görünüyor. Optifine yükleyip vsync ayarını açarsan baya düzeltiyor bende ancak böyle oynayabiliyorum.

Genede oyunu açınca F3 tuşuna basıp fps kaç ona bak. Belkide bi sıkıntı vardır ve 15-20 fps alıyosundur o zaman ona göre bir şeyler yaparız.
Optifine kurmadıysa ve 1.17 oynuyorsa çıktı 1.17 için.

Minecraft'ın java sürümü java kaynaklı optimizasyon sorunlarıyla dolu. Fabric kurup Sodium modunu bir deneyin FPS değerini çok arttırıyor. Ayrıca oyuna verdiğiniz RAM miktarı da yetersiz olabilir.

1.15.2
Optifine kurmadıysa ve 1.17 oynuyorsa çıktı 1.17 için.
Optifine var.
Shader'ınız varsa kapatıp dener misiniz?
Denedim hocam yine aynı

60'ın üstünde FPS alıyorum.
Oyunda F3 tuşuna basıp SS atabilir misiniz?
2021-08-15_17.17.23.png

V-Sync'i kapatın ve Maksimum İzin verilen FPS'yi sınırsız yapın.
Zaten öyle ayarlı hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı