RX 580 sistemde Valorant siyah ekran hatası

emreshy

Decapat
Daha fazla  
Valorant oynuyordum. Bir anda siyah ekran verdi ve monitörümde "DP Sinyal Yok" yazısı çıktı. Bekledim düzelmesini fakat bilgisayarımı aç kapa yapmadan düzelmedi.

Bilgisayar Özelliklerim:
  • Ekran Kartı: RX 580 8 GB OC
  • Anakart: TUF Gaming B450M-PLUS
  • İşlemci: AMD Ryzen 5 2600 3.4 GHz.

Son düzenleme:
Konu hala çözülemedi yardımcı olacak var mı? :(

Dostum aynı sorun Bende'de oluyor oyun ortasında donuyor PC sonra yeniden başlatıyor sorunun kaynağı Riot Vanguard çoğu kişide sıkıntı yaratıyor ben dahil mavi ekranlar, çökme sorunları, siyah ekranlar... Dediğim gibi sorun Riot Vanguard ben Valorant yüklemeden önce hiç sıkıntı yoktu Valorant yükledim ondan sonra siyah ekran almaya başladım arada bir.

Dostum aynı sorun Bende'de oluyor oyun ortasında donuyor PC sonra yeniden başlatıyor sorunun kaynağı Riot Vanguard çoğu kişide sıkıntı yaratıyor ben dahil mavi ekranlar, çökme sorunları, siyah ekranlar... Dediğim gibi sorun Riot Vanguard ben Valorant yüklemeden önce hiç sıkıntı yoktu Valorant yükledim ondan sonra siyah ekran almaya başladım arada bir.

Sorunu çözdüm dostum istersen anlatabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anlatırsanız sevinirim.

Nasıl çözdünüz?

Bilgisayara geçince anlatacağım dostum.
Anlatırsanız sevinirim.

Nasıl çözdünüz?

Şöyle yaptım;

Radeon Software yazılım ayarlarına girdikten sonra "Valorant" oyununu seçip performansı ayarla dedikten sonra "manuel" seçeneğine tıkladım. Fan hızı yerinden gelişmiş seçenekleri açarak bütün ayarları en üste çektim ardından ise GPU ayarlarına tıkladım ve ekran kartı frekansını -25'e çektim.

Tüm bunları yaptıktan sonra bilgisayarımı yeniden başlattım ve sorun ortadan kalktı :)

Son düzenleme:
Bilgisayara geçince anlatacağım dostum.

Şöyle yaptım;

Radeon Software yazılım ayarlarına girdikten sonra "Valorant" oyununu seçip performansı ayarla dedikten sonra "manuel" seçeneğine tıkladım. Fan hızı yerinden gelişmiş seçenekleri açarak bütün ayarları en üste çektim ardından ise GPU ayarlarına tıkladım ve ekran kartı frekansını -25'e çektim.

Tüm bunları yaptıktan sonra bilgisayarımı yeniden başlattım ve sorun ortadan kalktı :)

NVIDIA'da nasıl olacak peki hocam.

Geri
Yukarı