RX 580 sistemden görüntü alınamıyor

Anil B

Centipat
Daha fazla  
Selam. 2. el bir RX 580 8 GB aldım ama görüntü alamıyorum uzay sistem olarak kurmuştum parçaları tüm parçalar stabil çalışırken RX 580'i takıyorum fanlar dönüyor ışık veriyor ama görüntü alamıyorum. 3 kablo ile denedim yine de alamadım ek olarak GTX 960'ı taktığımda ise görüntü alabiliyorum. Bu sorunu nasıl çözebilirim kısa devre sorunu yaşıyor olabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Önceden test ettiniz mi? Çalıştığından emin olarak mı satın aldınız? Öyle değil ise arızalı bir ürün gelmiş olabilir size.

FurMark test sonuçları ve videoları var çalışırken ürün tertemiz duruyor hocam ama dediğim gibi bir görüntü akışı olmuyor 2. el aldığım için adamın para iadesi yapacağını zannetmiyorum o yüzden alternatif olarak tamir ettirmeyi düşünüyorum ama ne kadara patlar bilmiyorum.

Size çalışan ürünün videosunu gönderip, arızalı ürünü yollamış olabilir. Güç kaynağınızdan kaynaklı bir sorun olabilir. Özellikleri neler? Güç kaynağınızda bir sorun yoksa büyük ihtimalle arızalı bir ürün gelmiştir size. Tamiratı da herkes yapamıyor. Masraf da arızanın boyutuna göre değişkenlik gösterir.

Size çalışan ürünün videosunu gönderip, arızalı ürünü yollamış olabilir. Güç kaynağınızdan kaynaklı bir sorun olabilir. Özellikleri neler? Güç kaynağınızda bir sorun yoksa büyük ihtimalle arızalı bir ürün gelmiştir size. Tamiratı da herkes yapamıyor. Masraf da arızanın boyutuna göre değişkenlik gösterir.

Kendim Corsair 450vs kullanıyorum dün arkadaşımın sistemine takıp denedik kendisinde yanlış hatırlamıyorum 1500W MSI PSU vardı aynı şekilde onda da görüntü vermedi alan arkadaştan elden aldım ama dediğim gibi ilk defa böyle bir sorun yaşıyorum ekran kartı tamamen işlevsel olarak çalışıyor fanlar dönüyor ışığını veriyor ama görüntü vermiyor dümdüz bakakaldım.

450W sınır bir değer RX580 için. Ancak başka bir sistemde deneyip de aynı sıkıntıyı yaşadıysanız arıza olma ihtimali yüksek. Elden alım yaptıysanız iade edin derim. Ya da gelsin çalıştırsın.

Dediğim gibi herkesin tamir edebileceği bir şey değil ekran kartı. Elektronik bilgisi iyi olanlar yapabiliyor. Ki çipsetten kaynaklı bir şey ise çöp olur büyük ihtimalle. Arızadan arızaya değişir ama 300-500 bandından düşük olacağını hiç sanmıyorum.

Geri
Yukarı