RX 580 sürücü zaman aşımı hatası

gamer23

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar RX 580 ekran kartım var. Sürücü zaman aşımı hatası alıyorum. Nasıl çözerim? Deli olacağım, yardımlarınız için şimdiden sağ olun.

20240406_021135.jpg
20240406_021133.jpg

Dostum bu aldığın hatanın 3 kaynagı var. Ya monitör kaynaklı ya kablo kaynaklı ya da ekran kartı kaynaklı. Monitör yerine TV'ye bagla, sorun devam ederse sorun ekran kartının chipsetinde diyebiliriz. Reballing dedigimiz olay fırınlama olarak geciyor, kısaca kartın BGA toplarının degisimi diyebiliriz.

Chipsetinde hata olduğunu nasıl kanıtlayabilirim yani başka test falan var mı?

Maalesef ki evimizde televizyon yok.

Tecrübeye dayalı konusacagım, ekran kartında sıkıntı olma olasılı %90 diyebilirim. Peki baska bir kabloyla deneyebilir misin? Veya kablonun uclarını degistir, ekran kartına taktıgın ucu monitöre taktıgın ucla degistir.

Tecrübeye dayalı konusacagım, ekran kartında sıkıntı olma olasılı %90 diyebilirim. Peki baska bir kabloyla deneyebilir misin? Veya kablonun uclarını degistir, ekran kartına taktıgın ucu monitöre taktıgın ucla degistir.

Dostum peki Discord ismimi kodlayarak söylesem sıkıntı olur mu?

Bence ekran kartı arızalı. Direkt çöpe atmalı. AMD'ler reball tutmuyor kolay kolay, boşa masraf edilmemeli.

Geri
Yukarı