RX 580 sürücüsünü güncellerken çakışma hatası

fezco

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba bugün kardeşim bilgisayarda oyun oynuyordu ve bütün oyunların donduğunu söyleyip bilgisayarı (oynadığı oyunlarda Roblox, gmod gibi bilgisayarı neredeyse yormayan tipten oyunlar) kapattı ben de sorun ne diye bakayım dedim. Baktığımda görev çubuğu siyahtı masaüstüne sağ tıkladığımda Radeon driver yoktu, YouTube'a bile girerken 5-6 saniye aldı. Görev çubuğu performans kısmından baktığımda ekran kartının olmadığını gördüm ilk defa böyle bir şeyle karşılaştım sonra kasayı açtık içini temizledik kabloları kontrol ettik hiçbir sorun yoktu, zaten bir sorun olmadığını %100 tahmin ediyordum çünkü 1.5 yıla yakındır bu bilgisayarı kullanıyoruz ve kasayı temizlemek dışında açmıyoruz. Kablolara falan dokunmuyoruz ama ilk defa başıma böyle bir şey geldi. Sorun olmadığını gördükten sonra bilgisayarı açtım hala aynı şekilde ekran kartı gözükmüyordu ben de aygıt yöneticisine girdim oradan ekran kartımı bulup etkinleştire tıkladım ama bu aygıt başka bir şeylerle çakışıyor olabilir gibi bir şey yazıyordu ve tekrar aygıtı etkinleştire tıkladım aygıt etkinleştirildi ama hala uygun çalışmıyor benzeri bir şey yazıyordu tamama tıkladım ve bilgisayar yeniden başlatıldı. Açıldığında ekran kartı etkinleşti ve bir sorun kalmadı gibi ama şu an neden böyle bir sorun olduğunu öğrenmek istiyorum. Yoksa içimde kalır yani tekrar böyle bir şey olur mu ondan endişeliyim. Çünkü bilgisayarıma iyi bakan biriyim. Bilgisayarlar hakkında aşırı bir bilgim yok bunun sebebini bilen arkadaşlar beni aydınlatabilirse çok memnun olurum.

Yeni konular

Geri
Yukarı