RX 580 tabanlı sistem parçaları nasıl?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
O ekran kartını ikinci el alacaksan önünde büyük bir mining problemi var demektir genelde RX 580'ler ile mining yapıldığı için işin biraz sıkıntı olabilir bir de 500 serisinin WattMan hataları da daha fazla en kötüsünden alabilirsen 5000 serisine çık derim.

Hayır sıfır almak amacım umarım alabilirsem trend-yol üzerinden

Açıkçası bütçe söylerseniz daha iyi bir 2.el işlemci bulsak daha iyi olur gibi iyi bir işlemci sayılmaz çok.

İşlemci değiştirmek istemiyorum ya gereğince para harcıyorum çok performansa gerek yok belirttiğim oyunlarda güzel şekilde oynatsa yeter

Anakartım Max 2666MHz destekliyor
Fark etmez. 3000 alırsın 2666MHz çalışır. Belki ileride AMD tabanlı sisteme geçersin 2666MHz üzer ve fiyatlar çok yakın zaten.
Şu almak istediğin ekran kartının linkini atar mısın bi?

Edit: Buldum. Böyle markasız karta 4400TL vermek saçmalık. Gidip 2.el RX 6000 serisinden kart alırsın. Hem de 2 kat performans alırsın, düzgün marka alırsın, garantili alırsın.

Niçin? Temiz 2. el bulup daha yüksek performans almak varken sıfırı üstelemek gereksiz bence.
Saçma bir marka sanırsam zaten.

Hayır sıfır almak amacım umarım alabilirsem trend-yol üzerinden.

İşlemci değiştirmek istemiyorum ya gereğince para harcıyorum çok performansa gerek yok belirttiğim oyunlarda güzel şekilde oynatsa yeter.

Ben senin yerinde olsam GTX 970 ya da 980 Ti vs. alırdım gayet güzel kartlar bende GTX 970 vardı arkadaşımdada RX580 vardı benim oynadığım oyunları oynayamıyordu çocuk belki onun kartından kaynaklıdır ama AMD'nin özellikle o serisini tavsiye etmem.

O tür yerlerde artık bu kartın sıfırını bulabilmeniz pek mümkün değil. Yenilenmiş kartı sıfır diye satıyorlar. Eğer sıfır bir kart alma zorunluluğunuz varsa minimum 6500XT alabilirsiniz. İkinci elden çok daha iyi kartlar bulunabilir, bunlar: RX6600 / XT, RTX 2060, 5500XT, 5600XT, GTX 1070, 1650S.

Niçin? Temiz 2. el bulup daha yüksek performans almak varken sıfırı üstelemek gereksiz bence.

Aslında haklısınız hocam ama yeterince para harcadığımın fikrindeyim belki ilerleyen zamanlarda almaya çalışırım bana şu anda yetiyor. Yine de yanıtınız için teşekkür ederim
Fark etmez. 3000 alırsın 2666MHz çalışır. Belki ileride AMD tabanlı sisteme geçersin 2666MHz üzer ve fiyatlar çok yakın zaten.

Şu almak istediğin ekran kartının linkini atar mısın bi?

Edit: Buldum. Böyle markasız karta 4400TL vermek saçmalık. Gidip 2.el RX 6000 serisinden kart alırsın. Hem de 2 kat performans alırsın, düzgün marka alırsın, garantili alırsın.

Saçma bir marka sanırsam zaten.
Saçma marka derken anlamadım ne demek istediniz? AMD sisteme Geçeceğimi düşünmüyorum geçmeme belki o yüzden fazla para harcamaya gerek yok sanırsam bütçem kısıtlıda. Linkini yazayım: Buyurun

Aslında haklısınız hocam ama yeterince para harcadığımın fikrindeyim belki ilerleyen zamanlarda almaya çalışırım bana şu anda yetiyor. Yine de yanıtınız için teşekkür ederim

Saçma marka derken anlamadım ne demek istediniz? AMD sisteme Geçeceğimi düşünmüyorum geçmeme belki o yüzden fazla para harcamaya gerek yok sanırsam bütçem kısıtlıda. Linkini yazayım: Buyurun
Zaten buldum hocam bu ekran kartı markasını hiç duydunuz mu? Büyük ihtimalle çinden 1000TL'ye falan alıp buradan satıyorlar. Sakın almayın. Bizler keriz miyiz düzgün markalardan alıyoruz?

Zaten buldum hocam bu ekran kartı markasını hiç duydunuz mu? Büyük ihtimalle Çin'den 1000TL'ye falan alıp buradan satıyorlar. Sakın almayın. Bizler keriz miyiz düzgün markalardan alıyoruz?

Haklısınız hocam o zaman duruma göre değiştiririm. Cevapınız için çok teşekkür ederim tüm kullanıcılar beni aydınlatmış oldu

Hocam aynı fiyata alırsınız zaten.

RX6600 2. el ve Ryzen 5 5500 falan bakın derim.

Bir gözden geçirim hocam. Yanıtınız için teşekkür ederim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı