Çözüldü RX 580 tam güçte çalışınca WattMan hatası veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Tuncay AKSU

Decapat
Daha fazla  
Ekran kartına tam güç verince bir saat sonra veyahut yarım saat sonra bilgisayar görüntüyü kesiyor. Fanlar seri şekilde çalışmaya başlıyor ya da Alt Tab'a atıyor WattMan ayarları geri yüklendi gibi bir yazı ile karşılaşıyorum oyunda akabinde kapanıyor. Bu sorunu oyunlarda FPS'i 60'a sabitleyerek ekran kartına güç bindirmeyerek çözmeye çalışıyorum ama bir yere kadar. Para verdiğim bir ekran kartını kısıtlayarak oynamak istemiyorum sebebi neden kaynaklanabilir? MHz düşürme, voltaj arttırma fan ayarları gibi çözüm yollarını denedim fakat çözülmedi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunun sebebi başka donanımlar da olabilir sadece ekran kartı diye düşünmemek lazım, ekran kartı mevcut frekans ve voltaj değerlerinde yanıt vermeyi kestiğinde olur bu hata.

Tam sistem nedir?

Ryzen 5 5600X.
PrimeB550 Plus.
Rampage escape bir kasam var, 700W var içinde fakat kasa ile beraber 900 TL gibi bir fiyatta. Kalitesiz olduğunu düşünüyorum.
Corsair 2x8 3600 MHz RAM.
RX 580 4 GB OC Edition.

Konu hala güncel mi? Çok geç gördüm konuyu, üzgünüm.

Eğer sorununuz hala çözülmediyse, güç kaynağınızı OCCT Power testine yarım saat sokun.

Çok sevindim, çözümü yazıp çözüm olarak işaretlerseniz güzel olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı