RX 580 tamir ne kadar tutar?

Acfergo

Hectopat
Sorunu betimleyerek anlatmaya çalışacağım. Kartta gölgeleri yanlış hesaplama problemi var. Artifact benzeri bir şey. Her oyunda ve her gölge tipinde yaşanmasa da bazı oyunlarda çok kötü görünüyor ve oyunu zehir ediyor. Gölge olması gereken pikseller kare kare şekilleri bürünüyor ve yanıp sönüyorlar.

Bu sorun en çok Batman Arkham Knight'ta olmakla birlikte Forza Horizon 4'te, Tekken 7'de biraz ve Paladins'te çok az sadece giriş ekranındaki karakterin gölgelerinde yaşanıyor. Gölgeleri düşürünce GTA 5'te aynı sorun yaşanıyor. Ekran görüntüsünden arızayı anlayabilirsiniz. Nasıl düzeltebilirim veya tamir ettirsem ne kadara patlar bana? Başka sorunu yok kartın.

Şu an ekran görüntüsü almayı deniyorum fakat doğru anı tutturamıyorum video atabilsem çok iyi anlatabileceğim derdimi ama resmen Batmobile'in %40'ında bu olurken Batman'in de %10'unda oluyor ve çevrede de aynı sıkıntı var. Özellikle şehirdeki ışıklı yerlerde sorun var karanlık yerlerde bu soruna rastlanılmıyor. VRAM sorunu mu çip sorunu mu her ne sorunuysa düzeltmek istiyorum.

Hocam Mining’e bir etkisi yoksa kartınızı satın ve başka RX580 kovalayın. Bugün İstanbul’da 4200 ₺’den başlıyor 5000 ₺’ye kadar satılıyor RX580 kartlar.

Aynısı bende de oluyorsu ve Vsnyc açınca düzeliyordu.
Rahatsız olmamak için en azından bir deneyebilirsini.z

Bir göz gezdirin.

Hocam Mining’e bir etkisi yoksa kartınızı satın ve başka RX580 kovalayın. Bugün İstanbul’da 4200 ₺’den başlıyor 5000 ₺’ye kadar satılıyor RX580 kartlar.
Kart 4 Gb maalesef ve diğer insanları bu sorundan muzdarip edemem. Direkt elimdekini tamir ettirmeyi düşünüyorum.
Kartı servise yollayın. Örn: ASUS Markaysa ASUS servisine yolla. Ücreti makulse onay verirsin. Değilse geri alırsın.
Msi Gaming kart. Ne kadar süre kartsız kalacağımı bilemediğimden bir şey yapamıyorum.
Bir göz gezdirin.
Her türlü şeyi denedim zaten. Yine de linke baktım sorunum tam olarak o şekilde değil. Bende süreye bağlı olarak olmuyor direkt var sorun.
Aynısı bende de oluyorsu ve Vsnyc açınca düzeliyordu.
Rahatsız olmamak için en azından bir deneyebilirsini.z
Sonuç değişmedi.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı