RX 580 Undervolt sonrası siyah ekran sorunu

RX58000

Centipat
RX580 Armor MSI var bende bir arkadaşım undervolt yap demişti yaptım sonra 1150 MVden 1275 MV ye çektim BIOS'dan ve bilgisayar açılıyor 5-10 dk sonra siyah ekran verip klavyenin ışığı sönüyor işlemcim AMD Ryzen 5 2600 ne yapmam lazım?

Bilgisayara görüntü geliyor ve sonra siyah ekran oluyor Technopat'ın YT kanalındaki UV nasıl yapılırı izlemiştim 1300 yapın diyordu. 1150'den 1275'e çıkarttım ekran kartı yanmış mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Undervolt değil overclock yapmışsın. Hangi yazılımla yaptın. Güvenli modda açıp ekran yazılımı aktif olmadan değerleri geri getirebilirsin diye düşünüyorum.

RX580 Armor MSI var bende bir arkadaşım undervolt yap demişti yaptım sonra 1150 MVden 1275 MV ye çektim BIOS'dan ve bilgisayar açılıyor 5-10 dk sonra siyah ekran verip klavyenin ışığı sönüyor işlemcim AMD Ryzen 5 2600 ne yapmam lazım?

Bilgisayara görüntü geliyor ve sonra siyah ekran oluyor Technopat'ın YT kanalındaki UV nasıl yapılırı izlemiştim 1300 yapın diyordu. 1150'den 1275'e çıkarttım ekran kartı yanmış mıdır?
Kankam inşallah yakmamişsindir kartı. Sen düşüreceğini halde yükseltilmişin voltajı.

Ekran kartı sürümü olarak hangisini kullanıyorsunuz?Kapasitörlerde sorun olmuş olabilir.Garantiye göndermenizi tavsiye ederim.Oc den sonra oldu diyorsunuz,siz undervolt istemişsiniz fakat oc yapmışsınız.Ekran kartına oc pek tavsiye edilmez.Bu sorun işlemci ile ilgisiz.İşlemci kolay kolay arıza yapmaz.Arızalı olsa bile %99 sistem açılmıyor zaten.Keşke stok bıraksaydınız.Armor lar üzerinde kulalnılan bileşenler çok iyi değil haberiniz olsun.Benim kartım stok haldede siyah ekran sorunundan serviste.Kapasitör değişildi bilgisini aldım.Almaya gittiğimde detayları soracağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Undervolt değil overclock yapmışsın. Hangi yazılımla yaptın. Güvenli modda açıp ekran yazılımı aktif olmadan değerleri geri getirebilirsin diye düşünüyorum.
Windows 10 ile yaptım technopatın youtube kanalında 1300 çekin diyodu bende ilk defa yapacağım için düzelir diye bi hevesle yaptım. Bilgisayarı açılıyor biosada giriyor ben pc açılınca tekrar 1150 ye çekmiştim ama sorun düzelmedi.
Ekran kartı sürümü olarak hangisini kullanıyorsunuz?Kapasitörlerde sorun olmuş olabilir.Garantiye göndermenizi tavsiye ederim.Oc den sonra oldu diyorsunuz,siz undervolt istemişsiniz fakat oc yapmışsınız.Ekran kartına oc pek tavsiye edilmez.Bu sorun işlemci ile ilgisiz.İşlemci kolay kolay arıza yapmaz.Arızalı olsa bile %99 sistem açılmıyor zaten.Keşke stok bıraksaydınız.Armor lar üzerinde kulalnılan bileşenler çok iyi değil haberiniz olsun.Benim kartım stok haldede siyah ekran sorunundan serviste.Kapasitör değişildi bilgisini aldım.Almaya gittiğimde detayları soracağım.
Aldığım vatan virüs nedeniyle kapalı şu an ne yapmam lazım ?

Siz hangi videodan bahsediyorsunuz?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Burada işlemciye UV yapılıyor. Siz hangi programı kullandınız?

Siz hangi videodan bahsediyorsunuz?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Burada işlemciye UV yapılıyor. Siz hangi programı kullandınız?
Bu videodan yaptım biosdan yaptım ben ordq 1300 diyodu bende 1300 e çektim ilk defa yaptığım için.
Windows açılıp 10 dk sonra kapanıyor mu?
Evet açılıyor sonra bi anda siyah ekran veriyor klavyenin ışığı sönüyor açtıktan sonra oyuna girince oluyor bu olay.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı