RX 580 Valorant performansı

İşletim sistemi
Windows 10
16 GB tek kanal RAM.

Tek kanal olmasından dolayı :/ keşke 8 8 alsaydın, Intel olsa çok fark etmezdi ancak Ryzen'lar 2CPU birleşimi oldukları için tek kanal RAM'de çok büyük sıkıntılar çekiyorlar.
Ya hocam sen sıkıntılı mısın? Hala 4K ya çekse de aynı FPS'i alacak diyorsun okuduğunu anlasana muhalefet olmaya çalışmadan önce? Sana i3 6100 RX570 ile deli gibi darboğaz yerken de GPU bu kadar düşmedi. Ayrıca arkadaşta drop sorunu da var hangi darboğazın drop yaptığını gördün sen. Tamam o işlemci RX580'e darboğaz yapar okey ama sorun bu değil o sistem ile drop ve FPS normal değil.

Drop yemesinin sebebi de RAM'den kaynaklı muhtemelen.

Tek kanal olmasından dolayı :/ keşke 8 8 alsaydın, Intel olsa çok fark etmezdi ancak Ryzen'lar 2CPU birleşimi oldukları için tek kanal RAM'de çok büyük sıkıntılar çekiyorlar.

Drop yemesinin sebebi de RAM'den kaynaklı muhtemelen.
4 GB falan alsam olmaz mı? Yoksa illa 8+8 veya 16+16 mı olmalı? Ayrıca almasam çok şey kaybeder miyim?

Timingleri de aynı olmalı farklı olursa takılmalar yaşayabilirsiniz. Siz bana şimdiki raminizi söyleyin uygun 4 GB bulayım ben.

Teşekkür ederim emeğiniz için.

Teşekkür ederim emeğiniz için.

4 GB 3000MHz RAM bulamadım sizin timinglerinizle buluşan :/ CL16 kaliteli timing sırf o yüzden 10dolar farkı var zaten en az 8 GB bulabildim. Onlar da 300TL en düşük ve markaları, şekilleri farklı. Siz en iyisi bütçenizin uygun olduğu bir zamanda aynı RAM'den almanız ya da onun 8 GB varyansını almanız

CORSAIR 8GB Vengeance LPX Siyah 3000MHz CL16 DDR4 Single Kit Ram | ITOPYA

Linki burada.

@Khajz bir ihtiyacım var, daha sonra bakarım artık. Ama bana 32 GB yapmak daha mantıklı geliyor. Belki 24 GB yaparım. Emeğin için çok teşekkür ederim. İyi sosyaller.

Yani zaten DDR4 kolay kolay eskiyecek bir platfrom değil 2sene sonra DDR5 çıkacak ama ilk birkaç senesinde çok da performans artışı göstermeyecek 32 GB yapıp 7-8SENE keyfinize bakabilirsiniz açıkçası. 3000MHz pek hızlı değil ama idare edecektir. Rica ederim size de iyi sosyaller

Geri
Yukarı