Çözüldü RX 580 ve FX8320 Sistemde FPS Düşüşü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

yasinsak42

Picopat
Arkadaşlar herkese kolay gelsin.
ASUS M5A78L-M LX3 anakartım mevcut.
Rampage 600W+80 Plus.
8 GB DDR3 fruyx Black RAM.
8 GB DDR3 hi Level RAM.
Toplamda 16 GB RAM mevcut.
RX580 ekran kartı.
FX8320 stok hız 3.5 GHz işlemci mevcut.

Overclock'dan o kadar net anlamıyorum fakat işlemciyi 3 GHz'ye de düşürüyorum, 4.7'ye kadar da yükseltebiliyorum. Oyunlarda gereksiz ani FPS düşüşleri oluyor. Kasam küçük bir kasa. Ekran kart sıcaklığı Ark Survival Evolved isimli oyunda 82-75 arası hızlı in çıklar yapıyor. Sorun ne olabilir? Neyi değiştirmeliyim? Yardımcı olur musunuz? Örnek olarak Ark'da 80 FPS'den anlık 20, bazen 3-5 düşüş oluyor ve o an kasıyor.

Çözüm
Tahminimce anakartınız işlemciniz ile uyumlu değil, işlemci TDP değeriniz yüksek kalıyor ve anakartınız MOSFET'leri aşırı ısındığı için işlemcinizin frekansını düşürüyor. Herhangi bir hız aşırtma var ise kapatın güç seçeneklerinden "en yüksek işlemci durumu"nu %100'den %99'a çekin yardımı olabilir.
Tahminimce anakartınız işlemciniz ile uyumlu değil, işlemci TDP değeriniz yüksek kalıyor ve anakartınız MOSFET'leri aşırı ısındığı için işlemcinizin frekansını düşürüyor. Herhangi bir hız aşırtma var ise kapatın güç seçeneklerinden "en yüksek işlemci durumu"nu %100'den %99'a çekin yardımı olabilir.

Çözüm
Darboğaz var. Çözünürlüğü veya grafikleri yükseltmenizi öneririm. Kasanızın hava akışı nasıl?

Hava akışım berbat.

Tahminimce anakartınız işlemciniz ile uyumlu değil, işlmeci TDP değeriniz yüksek kalıyor ve anakartınız MOSFET'leri aşırı ısındığı için işlemcinizin frekansını düşürüyor. Herhangi bir hız aşırtma var ise kapatın güç seçeneklerinden "en yüksek işlemci durumu"nu %100'den %99'a çekin yardımı olabilir.

Evet normalde bu işlemciyi desteklemiyor. Max 95W bu 1,35 olması lazım. Çözüm önerisi olarak ne önerebilirsiniz? Malzeme değişikliği anakart olur vs.

Nasıl yapablirim acaba o işlemi?
Çok faydalı oldu kardeşim. BIOS sürüm değişikliği ve dediklerini yapınca % 70 oranında bayağı düzeldi ani düşüşler pek olmuyor standart basıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı