RX 580 ve i3-9100F sistem ısınıyor

Sistem eski ve ısınıyorsa termal padler işlevini yitirmiş olabilir diye önerdim, bunların da bir ömrü var tabii ki fabrika çıkış gibi olmaz yenisi.

Sistemi daha alalı 1 yıl geçmedi.

Sistemi daha alalı 1 yıl geçmedi.
İşlemciniz yeni sayılır fakat sisteminizde 2017 yılının ekran kartı mevcut ve o dönemden bu zamana mining yapılmış veya saatlerce kullanılmış olabilir.Bütün sistem parçalarınız sıfır mı? Ekran kartınız ısınıyor mu,ısınmıyorsa dikkate almayın bu dediğimi. Ölçüm yapıp işlemcinizin mi, yoksa ekran kartınızın mı ısındığını teyit edin, işlemciniz ısınıyorsa iyi bir işlemci fanı takmanız yararınıza olacaktır :)

Önce bir işlemci mi ekran kartı mı ısınıyor onu öğrensene ona göre yorum yapabiliriz, sistemin de yeniymiş büyük ihtimalle mining yapılıyor bilgisayarında, pek iyi bakmışsın gibime gelmedi bilgisayarına hiçbir soruyu yanıtlayamıyorsun.

Bu yıl yayınlanan Windows 10 güncelleştirmelerinden bazıları performansı ciddi oranda düşürüyor. Şahsen ben yaşadım, 58 dereceyi aşmayan oyun 67 derecede çalışıyordu.Silince güncellemeyi ısınma sorunu kalktı. Belki bundan da olabilir birden bu sorunla karşılaşmaya başladıysanız.

Önce bir işlemci mi ekran kartı mı ısınıyor onu öğrensene ona göre yorum yapabiliriz, sistemin de yeniymiş büyük ihtimalle mining yapılıyor bilgisayarında, pek iyi bakmışsın gibime gelmedi bilgisayarına hiçbir soruyu yanıtlayamıyorsun.

Bilgisayarımda mining yapılıyorsa nasıl kaldırabilirim?
Parçalarım 0
Bu yıl yayınlanan Windows 10 güncelleştirmelerinden bazıları performansı ciddi oranda düşürüyor. Şahsen ben yaşadım, 58 dereceyi aşmayan oyun 67 derecede çalışıyordu.Silince güncellemeyi ısınma sorunu kalktı. Belki bundan da olabilir birden bu sorunla karşılaşmaya başladıysanız.

Parçalarım 0

Evet bir de şey Windows güncellestirme yapılırken güncelleştirme yapılamadı deyişiklikler geri alınıyor

Hocam parçalar 0 ise mining yapılmamıştır.
Bilgisayara dışarıdan virüs gibi bulaşıp sızarak mining olarak kullanan kötü amaçlı kişiler var,0 olmasının bunda bir garantisi yok. Açık olan uygulamalara ve arka plan hizmetlerine bakmak lazım aktif mining var mı diye
Parçalarım 0
Kafana takma,güzel soğutucu fan tak kasaya ya da kasayı değiştir.

İşlemci soğutucu alabilirsin. Ya da termal macun degsitirebilirsin, belki dandik macun kullanmışlardır hazır sistem aldıysan.

Bu arada kullanimlar nasil? İşlemciye boşta kaç kullanılıyor diye bakar mısın?

Geri
Yukarı