RX 580 ve i5 2500K sistemde oyunlar akıcı değil ve çok nadir FPS düşüşü oluyor

• Konuyu başlatan Erko
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 1B

Erko

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar uzun süredir bu sorunla karşı karşıyayım. Darboğazdan olduğunu düşünüyorum fakat emin değilim. RX580 8 GB'lık ekran kartı, 16 GB RAM ve i5 2500K işlemcim var. Mafia 1 (remake) gibi bir oyunu normal şartlarda Ultra'da akıcı bir şekilde oynyabilecekken hem oyun akıcı olmuyor, çok nadir de olsa drop yiyor ve kaplamalar yüklenmiyor, (binalar yollar hamur gibi görünüyor). Bunun sebebi nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemciye OC yapmanızı öneririm. Binaların hamur gibi gözükmesinin sebebi depolama birimizde veya işlemcinizde olabilir. Genellikle araba oyunlarında drop yiyorsunuz galiba? Araba ile çok hızlıca gidiyorsunuz ve işlemci veya HDD/SSD haritayı yüklemekte zorluk çekiyor. O yüzden de drop yiyorsunuz.

Son düzenleme:
Arkadaşlar uzun süredir bu sorunla karşı karşıyayım. Darboğazdan olduğunu düşünüyorum fakat emin değilim. RX580 8 GB'lık ekran kartı, 16 GB RAM ve i5 2500K işlemcim var. Mafia 1 (remake) gibi bir oyunu normal şartlarda Ultra'da akıcı bir şekilde oynyabilecekken hem oyun akıcı olmuyor, çok nadir de olsa drop yiyor ve kaplamalar yüklenmiyor, (binalar yollar hamur gibi görünüyor). Bunun sebebi nedir?

Bulabilirseniz işlemciyi i7 2700K ile değiştirin. Darboğazdan bir nebze kurtulursunuz.

Kaplamaların yüklenmemesi ve binaların hamur gibi gözükmesi depolama birimiyle alakalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı