RX 580 ve i5 8400 Sistem Toplama

sergenatalmis

Hectopat
Makaleler
7
Yer
Adana
Daha fazla  
Meslek
Sosyal Bilgiler Öğretmeni
Merhaba arkadaşlar. Topladığım bilgisayarın parçaları aşağıdaki gibidir. Ekran kartını çoktan sipariş verdim o yolda geliyor. Monitörü de az önce N11 İndirimiyle sipariş verdim 365 TL'ye aldım. Onun dışında kafamı takılan noktalar var. Anakart göreceğiniz üzere bilinmedik bir marka ve fiyatıda ucuz değil. Bu anakart bana ücretsiz hediye gelecek tek satan yer GearBest buldum. Bu anakart parçalarıma zarar vermez umarım. Ve bu kasadaki PSU i5 8400 ve RX 580'i besleyebilir mi? Bu arada işlemci Intel aldım çünkü benim için oyun performansı önemli çünkü çok hızlı bir ultrabook'um var neredeyse masaüstünü sadece oyun için kullanacağım sanırım.
  • EKRAN KARTI (Amazon Gift Kartım vardı ve kargoyu da Amazon ücretsiz yaptı 1070 TL'ye denk geldi.)
  • ANAKART (102 DOLAR En çok şüphe duyduğum parça eğer ücretsiz gelmeseydi Türkiye'den bu fiyata daha iyisini alırdım sanırım.)
  • İŞLEMCİ (İndirim kuponuyla alacağım 1234 TL'ye gelecek ama Eksenbilgisayar garantili. Araştırdım çok iyi bir firmaymış ama göreceğiz.)
  • RAM (Bunu da 33 TL indirimle alacağım n11 indirimleri sağ olsun.)
  • KASA (Bütçem kısıtlı olduğu için ya bu kasayı alacağım ya da kasayı bir veya iki ay sonra alacağım. Tek sorum şu. Bu kasa aldığım işlemci, anakart, RAM ve ekran kartına uyumlu mu? Uyumluysa içindeki PSU Bunlara yeter mi?)
  • MONİTÖR
  • SSD

Yorumlarınızı bekliyorum.
Hiç kimse yazmamış yahu. Kimse konuyu görmedi mi yoksa benim açtığım konularda mı bir sıkıntı var.

Son düzenleme:
Güzel bir sistem toplamak için yola çıkmışsınız ancak anakart seçimi yanlış. Ülkemizdem böyle bir anakart almak daha mantıklı bence. BİOS güncellemeleri, BİOS arayüz dil desteği, servis ağı olarak başınız ağrımaz diyemiyorum ama daha az sorun yaşarsınız.

Alacağınız kasa RAM ve ekran kartı açısında sorun çıkarmaz ama 8400 ve RX 580 için güç kaynağı bütçesi yaratmanız lazım. Böyle bir sistemde güç kaynağı çok önemli. En az 500 Watt sertifikalı bilinen bir markanın güç kaynağını tercih edin. Yoksa sisteminiz kullanılmaz hale gelebilir.

Güzel bir sistem toplamak için yola çıkmışsınız ancak anakart seçimi yanlış. Ülkemizdem böyle bir anakart almak daha mantıklı bence. BİOS güncellemeleri, BİOS arayüz dil desteği, servis ağı olarak başınız ağrımaz diyemiyorum ama daha az sorun yaşarsınız.

Alacağınız kasa RAM ve ekran kartı açısında sorun çıkarmaz ama 8400 ve RX 580 için güç kaynağı bütçesi yaratmanız lazım. Böyle bir sistemde güç kaynağı çok önemli. En az 500 Watt sertifikalı bilinen bir markanın güç kaynağını tercih edin. Yoksa sisteminiz kullanılmaz hale gelebilir.

haklısınız kasa konusunu düşüneceğim anakart konusuna gelince anakart bana ücretsiz geliyor dolayısıyla seçim şansım yok.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı