RX 580 ve R5 2600 sistem donuyor

Stray Cat

Centipat
Beyler bilgisayarım yeni, daha 2 ay önce topladım masaüstündeyken donuyor, oyundayken bazı sesler gidiyor, silah sesleri gidiyor, müzik duruyor bazen ayak sesleri gidiyor, silah sesi geliyor, her oyunda böyle sonra oyun donuyor, ses de takılı kalıyor, her 2-3 dk da bir oluyor. Acayip sinir bozucu olmaya başladı neden böyle oluyor?
PC yavaş bazen Google, Steam herhangi bir şeye girim 2-3 dk sonra yanıt vermiyor diyor ve donuyor bilgisayarım yavaş en son CRITICAL_PROCESS_DIED hatası veriyordu BIOS güncellemesi yaptım artık o hatayı vermiyor ancak PC cok yavaş.

*AMD Ryzen 5 2600.
*RX 580.
*Adata XPG Gammix D30 8 GB X2.
*ASUS Prime A320M-K.
*Corsair builder series VS650 650W.
*1TB harddisk.

Son düzenleyen: Moderatör:
Beyler bilgisayarım yeni, daha 2 ay önce topladım masaüstündeyken donuyor, oyundayken bazı sesler gidiyor, silah sesleri gidiyor, müzik duruyor bazen ayak sesleri gidiyor, silah sesi geliyor, her oyunda böyle sonra oyun donuyor, ses de takılı kalıyor, her 2-3 dk da bir oluyor. Acayip sinir bozucu olmaya başladı neden böyle oluyor?
PC yavaş bazen Google, Steam herhangi bir şeye girim 2-3 dk sonra yanıt vermiyor diyor ve donuyor bilgisayarım yavaş en son CRITICAL_PROCESS_DIED hatası veriyordu BIOS güncellemesi yaptım artık o hatayı vermiyor ancak PC cok yavaş.

*AMD Ryzen 5 2600.
*RX 580.
*ASUS Prime A320M-K.
*1TB harddisk.

SSD niz olmadığı için sisteminiz çok yavaş.
Sistem HDD'ye mi kurulu?

Adamda SSD yok.

*AMD Ryzen 5 2600.
*RX 580.
*ASUS Prime A320M-K.
*1TB harddisk.

Ayak sesleri silah sesleri sorunun çözümü için internette bulduğunuz bütün DirectX'leri yeniden indirip kurun sorun düzelecektir.

Ekran kartı veya HDD problemi gibi geldi bana. HDD'nin sağlığını ölçün HD Tune ile.
Vay be yıllarca SSD'miz olmadığı için bilgisayarlarımız donarak çalışıyormuş. Oyunlarda ses gidip ekran donuyormuş. İnternete tıklayınca 3 dk kitleniyormuş. İyki çıkmış bu SSD bunca dertlerden kurtarmış bizi.

Sağlıksız HDD'de böyle bir sorun olabilir sağlıklı HDD'yi istediğiniz kadar kullanın sorun olmaz yavaşlıktan başka.

Vay be yıllarca SSD'miz olmadığı için bilgisayarlarımız donarak çalışıyormuş. Oyunlarda ses gidip ekran donuyormuş. İnternete tıklayınca 3 dk kitleniyormuş. İyki çıkmış bu SSD bunca dertlerden kurtarmış bizi.

Oyunlarda ses gitmesini zaten DirectX'e bağladım, sanırım tam okumamışsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı