RX 580 ve Ryzen 1600 düşük FPS sorunu

Emirhan Bulun

Hectopat
Daha fazla  
Alta yazdığım sistemi dün kurdum bu gün anca League of Legends'i indirebildim. Fakat oyun içerisinde 144FPS ile başladıktan sonra 90FPS'lere iniyor. Sürücülerin en güncellerini AMD ve MSI kendi web sitelerinden indirdim. Ekran kartının sürücüsünü kurarken hata verdi fakat aygıt yöneticisinde güncel sürümün kurulu olduğu gözüküyordu.
  • MSI Armor RX 580 8GB OC
  • AMD Ryzen 1600 3.2GHz
  • MSI B450M PRO-M2
  • Corsair Vengeance 8GB (1x8GB) RAM
  • Akasa 600W 80+ Bronze Viper
  • Corsair Force LE 120GB SSD
  • Seagate Barracuda 1 TB 7200RPM HDD
  • Samsung S25HG50 144Hz 24.5

Bende de aynı işlemci ve GTX 1060 var, aynı sorun vardı Asus'a yazdım servise gönderdim değişim kararı çıktı bugün gittim yenisini aldım sorunum çözüldü. Ekran kartını bi servise gönder derim.

DDU kullanarak ekran kartının sürücülerini komple sil yeniden yükle. Oyun hdd ye kurulu ise hdd nin yavaşlığından kaynaklanıyordur.
90FPS HDD de bile olsa hiç kabul edilebilir bi değer değil. Fakat SSD'ye yüklü sık sık oynadığım bi oyun olduğu için SSD de kullanıyorum.
Bende de aynı işlemci ve GTX 1060 var, aynı sorun vardı Asus'a yazdım servise gönderdim değişim kararı çıktı bugün gittim yenisini aldım sorunum çözüldü. Ekran kartını bi servise gönder derim.
Öncelikle sorunumu kendim çözmeye çalışıcam olmazsa eğer servise gönderirim.
DDU kullanarak ekran kartının sürücülerini komple sil yeniden yükle. Oyun hdd ye kurulu ise hdd nin yavaşlığından kaynaklanıyordur.
Sürücüyü silip tekrar yüklemek çözüme ulaştırdı. Kurulum sonrası "hata" alıyodum normal şekilde kurdu ve tüm ayarlara erişimim açıldı şimdi oyun testlerine geçiyorum.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı