RX 580 ve Ryzen 5 1600 sistemde AC Odyssey düşük FPS sorunu

BlackDread

Hectopat
Arkadaşlarım dün gece başlıkta belirttiğim oyunu aldım ve indirdim. İlk başta bana verdiği ayarlar(yüksek ayarlar) ile oyun içindeki Benchmark'ı kullanarak test yaptım ortalama 15-16 FPS aldım. Ayarları biraz aşağıya çektim 22 FPS aldım. FIFA 2020-division 2 gibi oyunlarda yüksek ayarlarda 60 FPS alabiliyorum. İşlemcim R5 1600 ve 8 RAM var. Önerilerinizi bekliyorum.

Odyssey optimizasyon olarak sıkıntılı bir oyun, ayrıca görsel olarak yazdığınız oyunların üzerinde ama yine de en azından 30-40fps civarı almanız gerek. Sistem ısınıyor olabilir mi ?
İşlemcim çok ısınmıyor aslında ekran kartı 70 derecelerde seyrediyor işte. Olmadı iade edeceğim artık.
1-oyun optimizasyon özürlüsü bir oyun
2-raminiz bir tik assagida kaliyor, artik 8 gb yeterli gelmemeye basliyor yavas yavas
Çözünürlük 1920x1080 acaba biraz düşürsem faydası olur mu?

İşlemcim çok ısınmıyor aslında ekran kartı 70 derecelerde seyrediyor işte. Olmadı iade edeceğim artık.

Çözünürlük 1920X1080 acaba biraz düşürsem faydası olur mu?

Hocam sorunun sizden kaynakli oldugunu dusunmuyorum. Optimizasyon sorunu olmayan farkli muadil oyunlarda deneyin isterseniz, eger onlarda da sorun yasarsaniz iade islemini baslatin derim

Hocam sorunun sizden kaynakli oldugunu dusunmuyorum. Optimizasyon sorunu olmayan farkli muadil oyunlarda deneyin isterseniz, eger onlarda da sorun yasarsaniz iade islemini baslatin derim.

Far Cry New dawn vardı onu denedim medium ayarlarda gayet iyi bir şekilde oynayabiliyorum. Çözünürlüğü iki tık düşürdüm 40-50 FPS alıyorum ama görüntü kalitesi çok düşüyor zevk alamadım. İade işlemi başlattım ama ücret iadesi ne zaman gelir bilmiyorum. En azından Origins alayım diyorum indirim süresi bitmeden.

Geri
Yukarı