RX 580 ve Ryzen 7 3700X sistem darboğaz yapar mı?

Kimse de sormamış ne için kullanılacak bu bilgisayar diye. Tabii işlemci fazla iyi ekran kartına göre orası doğru, RAM 32 GB olduğuna göre sadece oyun için değil diye tahmin ediyorum. Anakart kesinlikle olmamış.

Sadece oyun için :D.
Aldınız yani değil mi?

İşlemcimi değiştirdim 1500X kullanıyordum. Bir arkadaşım ana kartından dolayı darboğaz yapar dedi. Onun için bir danışayım dedim.
Aldınız yani değil mi?

şlemcimi değiştirdim 1500X kullanıyordum. Bir arkadaşım ana kartından dolayı darboğaz yapar dedi. Onun için bir danışayım dedim.

Sistemi 4 yıl önce toplamıştım.

Son düzenleme:

Keşke almadan önce danışsaymışsınız. Aynı masraf ile çok daha iyi bir oyuncu bilgisayarı alınabilirdi.
RAM gereksiz fazla, İşlemci ferrari ekran kartı şahin araba gibi kalmış. Anakartı da malesef çok kötü tercih yapmışsınız.
Bundan sonrası için bilgisayarın durumunu iyileştirmek istiyorsanız, kesinlikle ekran kartıyla başlamalısın değiştirmeye. Sonra da anakart. Tabii bütçeniz varsa veya olursa.
RAM'leri almışsınız artık, çift kanal yani 16 +16 GB şeklindeyse ben olsam bozmazdım.
2060 Super veya üzeri bir ekran kartı yakışır bu bilgisayara. Anakartı da en kötü B450 tavsiye edebilirim. Şahsen ben olsam bu sisteme yakışacak olan B550 anakartı alırdım.

Son düzenleme:
Anakart ASUS Prime B350-PLUS.
İşlemci AMD Ryzen 3700X.
RAM G.Skill 32 GB 3200MHz.
Ekran kartı ASUS RX 580 STRIX OC.

Hocam ileriye dönük olması için B550 alabilirsiniz.
RX 580 yerine RTX 2060 Super 5700 alabilirsiniz.
RAM'leri 32'den 16'ya düşürebilirsiniz 16 yeter.

Anakart ASUS Prime B350-PLUS.
İşlemci AMD Ryzen 3700X.
RAM G.Skill 32 GB 3200MHz.
Ekran kartı ASUS RX 580 STRIX OC.

Anakart düşük.
Ekran kartı darboğaz yapmaz ama daha iyisi olabilirdi.
Hocam.
Anakart olarak ASUS B550 Prime.
GPU RTX 2060 Super veya RX 5700 alabilirsiniz.
Ama size 2060 Super önerirm.
RAM olarak 32 GB abartı 16 almalıydınız.

Çok yanlış yapılmış. Aynı fiyata şu anki performansından 2 kat fazla veren bir sistem toplanırdı. Ha 720P de oynuyorsanız orası ayrı ona bir şey diyemem monitör 1080p ise yazık olmuş.

Geri
Yukarı